Zamknij

Tutaj góry spotykają się z morzem. Martyna Wojciechowska pokazała niezwykłe zdjęcie

27.01.2021 14:04
Japonia
fot. Shutterstock

Podróżniczka zamieściła w sieci fotografię ukazującą miejsce, w którym góry "dotykają" morza. Przy okazji zdradziła, gdzie można je znaleźć i dlaczego warto tam jechać. Koniecznie zobaczcie.

Martyna Wojciechowska jest jedną z najpopularniejszych gwiazd w Polsce. Dziennikarka, podróżniczka, a także prowadząca program pt. "Kobieta na krańcu świata" udziela się regularnie w mediach społecznościowych - tylko na Instagramie ma prawie 2 mln obserwatorów.

To właśnie tutaj 46-latka zamieszcza zdjęcia ciekawych miejsc, które warto odwiedzić choć raz w życiu. Jakiś czas temu rekomendowała miłośnikom podróży bajkowe ogrody w Dubaju, a w ostatnim wpisie pokazała punkt, w którym góry spotykają morze. Okazuje się, że ten niezwykły region leży w Japonii, a podróżniczka wyjaśniła, dlaczego warto zobaczyć go na własne oczy.

Tutaj góry spotykają się z morzem. Martyna Wojciechowska pokazała niezwykłe zdjęcie

Na instagramowym profilu Martyny pojawiło się zdjęcie niesamowitego miejsca w Japonii. Na jednym kadrze zmieściły się ośnieżone góry, okalająca je plaża i przylegające do niej turkusowe morze. Ten krajobraz zapiera dech w piersiach i aż trudno uwierzyć, że nie został namalowany.

SPOTKANIE GÓR Z MORZEM. To nie fotomontaż. To Natura! JAPONIA to jedno z najbardziej śnieżnych miejsc na świecie. Dzieje się tak przez napływające masy zimnego powietrza z Syberii, które „spotykają się” z ciepłym i wilgotnym powietrzem znad Morza Japońskiego, i tworzą śniegowe chmury. Z lotu ptaka piaszczyste wydmy pokryte śniegiem, które opadają wprost do morza, wyglądają niesamowicie! - napisała gwiazda.

Trzeba przyznać, że widok piasku pokrytego śniegiem i znajdującego się tak blisko gór należy do rzadkości. O jego wyjątkowości mówią też internauci, którzy nie mogą przestać się zachwycać tym ujęciem.

Taka plaża jest najlepsza dla rozwiązania konfliktu pt. "Jedziemy w góry, czy nad morze?".

 

Pięknie.

 

Niesamowite połączenie - piszą w komentarzach.

A wy chcielibyście odwiedzić ten region?