Zamknij

Tysiące chętnych na domy za 1 dolara na Sycylii. Masowy odzew z całego świata

Redakcja
04.02.2019 11:21
Sambuca di Sicilia
fot. Shutterstock

Dom na Sycylii za jednego dolara - oferta włoskiego miasteczka Sambuca spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ludzi z całego świata. Trzysta wniosków i sto tysięcy maili - taki jest dotychczasowy odzew ludzi na rozpowszechnioną w mediach informację o możliwości zakupu nieruchomości na Sycylii za symboliczną cenę. 

Władze miasteczka Sambuca di Sicilia, chcąc przyciągnąć do swojego regionu nowych mieszkańców i inwestorów, wystawiły na sprzedaż kilkadziesiąt domów za jednego dolara, pod warunkiem, że się go wyremontuje. Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób z różnych zakątków świata. 

Dom za 1 dolara: kilkaset wniosków i tysiące maili

Okazuje się, że ogłoszenie o tanich domach na Sycylii, nagłośnione w amerykańskiej telewizji i brytyjskiej gazecie, wystarczyły, by niewielki urząd Sambuca di Sicilia został zasypany korespondencją od osób zainteresowanych z całego świata i proszących o dodatkowe informacje. Do tej pory napłynęło już 100 tysięcy maili, również telefon nie przestaje tam dzwonić. Niektórzy zainteresowani przyjeżdżają od razu osobiście, np. z Nowego Jorku i Dubaju.

Władze sycylijskiej miejscowości, które zmagają się w tych dniach z rekordową falą zainteresowania ze strony potencjalnych klientów przypominają, że warunkiem zakupu domu za 1 dolara jest zobowiązanie się do jego wyremontowania za co najmniej 15 tysięcy euro i wpłacenie kaucji w wysokości 5 tys. euro, która zostanie zwrócona po zakończeniu prac remontowych.

Zainteresowanie zakupem domów w Sambuca wyraziły osoby z Wielkiej Brytanii, Argentyny, Norwegii, Danii, Izraela i innych krajów.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC