Zamknij

Pasażerowie ukarani za pijackie wybryki w samolotach. Zapłacą kilkadziesiąt tysięcy USD grzywien

28.04.2021 14:56
USA. Pasażerowie ukarani za pijackie wybryki w samolotach. Zapłacą kilkadziesiąt tysięcy USD grzywien
fot. SHUTTERSTOCK

Trzech pasażerów z USA zostało ukaranych grzywnami w wysokości kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Wszystko przez pijackie wybryki w samolotach. Podróżni zakłócali spokój oraz zachowywali się obraźliwie podczas lotów.

Jak podaje PAP, amerykańskie prawo federalne dopuszcza kary kryminalne w postaci grzywny i pozbawienia wolności dla pasażerów zakłócających spokój. Taka właśnie sankcja została nałożona na trzech podróżnych, którzy pili alkohol i zachowywali się niestosownie podczas lotów.

USA. Pasażerowie ukarani za nagannie zachowanie w samolotach

W środę amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała, że dwóch pasażerów, którzy lecieli 4 stycznia 2021 liniami JetBlue z Haiti do Bostonu, zostało ukaranych wysokimi grzywnami. Jeden musi zapłacić 31 750 USD za swoje zachowanie podczas lotu, a drugi dostał 16 750 USD grzywny za upijanie się własnym alkoholem.

Temu pierwszemu FAA zarzuciła, że "wypił swój własny alkohol, którego przewoźnik jetBlue nie zapewniał, i zachowywał się w sposób zakłócający spokój". 

"Pasażer krzyczał i wymachiwał rękami w gniewny sposób po tym, jak personel pokładowy zareagował na skargę innego podróżnego" - podała FAA.

Po wylądowaniu pasażer został wyprowadzony z samolotu przez policję. Drugiego awanturującego się podróżnego czekał na lotnisku ten sam los.

Jeszcze inny mężczyzna został ukarany grzywną 14 500 USD za swoje zachowanie podczas lotu z 14 stycznia z Yuma w Arizonie do Dallas-Fort Worth w Teksasie. Federalna Administracja Lotnictwa twierdzi, że pasażer wypił wiele butelek alkoholu o pojemności 50 ml, których przewoźnik nie zapewniał podczas lotu.

"Prawo federalne zabrania przeszkadzania załodze samolotu lub fizycznego atakowania czy grożenia fizyczną napaścią na załogę samolotu lub kogokolwiek innego na pokładzie - czytamy w oświadczeniu agencji. - "FAA ściśle egzekwuje politykę zerowej tolerancji wobec pasażerów, którzy powodują zakłócenia podczas lotów, nie stosują się do poleceń załogi z naruszeniem przepisów FAA lub angażują się w zachowania zabronione przez prawo federalne".

RadioZET.pl/PAP