Zamknij

Pasażerowie wraz z załogą utknęli w samolocie. Pilot zamówił dla wszystkich pizzę

10.05.2021 10:02
USA. Pasażerowie wraz z załogą utknęli w samolocie. Pilot zamówił dla wszystkich pizzę
fot. SHUTTERSTOCK

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w zeszłym tygodniu w samolocie amerykańskiej linii lotniczej American Airlines. Pasażerowie wraz z załogą utknęli na pokładzie, oczekując na poprawę pogody. Pilot, aby umilić ten czas podróżnym, postanowił zamówić dla wszystkich pizzę.

Pasażerowie American Airlines z pewnością na długo zapamiętają ten lot. I nie chodzi tu wcale o kilkugodzinne opóźnienie spowodowane niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a o niezwykle miłą niespodziankę pilota, który chcąc poprawić humor podróżnym, zamówił dla wszystkich pizzę.

Pilot zaskoczył pasażerów i zamówił dla wszystkich pizzę

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce we wtorek w zeszłym tygodniu podczas lotu amerykańskiej linii American Airlines z Key West do Charlotte w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze problemy zaczęły się jeszcze na Florydzie, kiedy to z powodu złych warunków atmosferycznych, samolot wystartował z 40-minutowym opóźnieniem. Szybko okazało się, że z powodu silnych burz, maszyna nie będzie mogła wylądować w miejscu docelowym, czyli w Charlotte. Pilot zmuszony był zatem do zmiany kierunku rejsu i ostatecznie przyleciał na lotnisko w Charleston.

Pasażerowie wraz z załogą zaczęli oczekiwać na poprawę warunków pogodowych i ponowny start. Pilot samolotu postanowił umilić ten czas podróżnym i... zamówił dla wszystkich pyszną pizzę.

Finalnie dopiero po sześciu godzinach po planowanym starcie samolot dotarł do Charlotte. Jednak pasażerowie, zamiast się złościć, uśmiechali się. 

Jesteśmy niesamowicie dumni z zespołu American Airlines i naszych regionalnych partnerów, którzy każdego dnia dbają o naszych klientów. Czy słońce, czy deszcz, nasz zespół konsekwentnie udowadnia, że jest najlepszy w branży - skomentował sprawę rzecznik linii lotniczej w rozmowie z The Independent, cytowany przez portal Fly4Free.pl.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy kapitan samolotu zamówił dla pasażerów pizzę. Pilot linii Air Canada w 2019 roku zyskał sławę po zamówieniu pizzy z serem i pepperoni dla podróżnych, którzy utknęli na pokładzie Airbusa A320.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/Nypost.com