Zamknij

Ptak uderzył w silnik samolotu. Maszyna zaczęła płonąć

04.10.2021 10:23
Ptak uderzył w silnik samolotu. Maszyna zaczęła płonąć
fot. SHUTTERSTOCK

Lot samolotu amerykańskich linii lotniczych Spirit Airlines został przerwany po tym, jak ptak zderzył się z jednym z silników i wybuchł pożar. Do incydentu doszło w chwili, gdy maszyna znajdowała się na pasie startowym i rozpędzała się do startu.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w zeszłą sobotę na międzynarodowym lotnisku w Atlantic City, w stanie New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. Chwilę przed startem samolot linii lotniczych Spirit Airlines lecący do portu lotniczego Fort Lauderdale-Hollywood zderzył się z ptakiem.

Ptak uderzył w silnik samolotu. Maszyna zaczęła płonąć

Samolot amerykańskich tanich linii rozpędzał się na pasie startowym, przygotowując się do odlotu. W pewnej chwili duży ptak wleciał do prawego silnika maszyny, co wywołało jego pożar.

Samolot został natychmiast zatrzymany. Pasażerowie zjechali z dmuchanej zjeżdżali ewakuacyjnej, a następnie zabrano ich autobusem z powrotem do terminalu. Dwie osoby doznały niewielkich obrażeń.

Podróżni otrzymali pełny zwrot pieniędzy za bilet lotniczy, voucher na kolejne rejsy oraz możliwość wejścia na pokład najbliższego samolotu lecącego na lotnisko Fort Lauderdale-Hollywood.

Port lotniczy w Atlantic City był zamknięty jeszcze kilka godzin po pożarze. Urzędnicy z Federalnej Administracji Lotnictwa i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu dokładnie zbadali ten niebezpieczny incydent.

RadioZET.pl/fox29.com/newyork.cbslocal.com