Zamknij

Rekin w słoju i granat dymny. Oto najbardziej zaskakujące rzeczy znalezione w bagażach pasażerów

26.02.2021 13:37
USA. Rekin w słoju i granat dymny. Oto najbardziej zaskakujące rzeczy znalezione w bagażach pasażerów
fot. SHUTTERSTOCK

TSA, czyli amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu, opublikowała listę 10 najbardziej zaskakujących rzeczy, które zostały znalezione w bagażach turystów w 2020 roku. W rankingu znalazł się m.in. martwy rekin zamknięty w słoju oraz granat dymny.

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Mogą się o tym przekonać pracownicy amerykańskiej Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu, którzy co jakiś czas znajdują w bagażach podróżnych naprawdę dziwne rzeczy. Kilka dni temu TSA opublikowała listę 10 zaskakujących przedmiotów, które zostały znalezione w 2020 roku. Jak podaje portal Fly4Free.pl, aż połowa łupów dotyczyła lotnisk w Nowym Jorku.

10 najbardziej zaskakujących rzeczy znalezionych w bagażach

Na ostatnim 10. miejscu w rankingu znalazła się proca. Nieco lepszą pozycję zajęła z pozoru normalnie wyglądająca książka, w której ukryte zostały niebezpieczne przedmioty takie jak noże. Ponadto w bagażu jednego z turystów znaleziono fajerwerki. Dalej na liście udostępnionej przez TSA jest granat dymny. 

6. pozycja w rankingu może zaskoczyć jeszcze bardziej. Wśród najdziwniejszych rzeczy znalezionych w bagażach jest... martwy, mały rekin zamknięty w słoju. Jak podaje portal Fly4Free.pl, w tym wypadku problem stanowił przede wszystkim płyn, w którym zanurzona była ryba. Substancja okazała się być bardzo niebezpieczna i nie mogła zostać wniesiona na pokład samolotu.

Kolejne miejsce przypadło pudełkowi na cygara, a dokładniej jego zawartości. Znaleziono w nim rurę PCV, dwie zapalniczki oraz zaślepki. Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu stwierdziła, że całość przypomina bombę w rurze.

Czwartą pozycję zajęła marihuana, która została schowana w butelce z szamponem. 

Podium. Jaka rzecz znalazła się na pierwszym miejscu?

Podium otwiera karabin automatyczny z zapasem amunicji. Niebezpieczna broń została ukryta przez turystę w wyściółce walizki. Wysokie, 2. miejsce, zajęło dziwne urządzenie elektroniczne, które było podpięte do osłoniętych baterii jonowo-litowych. Pasażer stwierdził, że jest to zasilanie słoneczne. Musiał je jednak zostawić na lotnisku.

Zwycięzcą rankingu zostało... dwóch funkcjonariuszy TSA, którzy wzięli ślub. Podczas ceremonii nie zabrakło także psów - Obelixa i Porto, którzy na co dzień współpracują z Administracją ds. Bezpieczeństwa Transportu.

W tym zabawnym filmiku zamieszczonym poniżej można znaleźć wszystkie przedmioty z rankingu.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/TSA