Zamknij

Samolot spadł na ulicę i uderzył w przejeżdżający samochód. Do sieci trafiło nagranie z katastrofy

16.03.2021 10:43
USA. Samolot spadł na ulicę i uderzył w przejeżdżający samochód. Do sieci trafiło nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

Do tego dramatycznego wydarzenia doszło w poniedziałek, w pobliżu lotniska North Perry na Florydzie. Mały samolot krótko po starcie spadł na lokalną drogę, gdzie uderzył w przejeżdżający samochód. Zginęły dwie osoby, a kolejne dwie zostały poważnie ranne.

Mały jednosilnikowy samolot Beechcraft Bonanza wystartował w poniedziałek chwilę po godzinie 15:00 z lotniska North Perry na Florydzie, położonym około 20 mil na północ od centrum Miami. Krótko po starcie doszło do katastrofy i maszyna spadła na lokalną drogę.

Samolot rozbił się krótko po starcie. Dwie osoby nie żyją

Jak podaje portal CNN, świadkowie wydarzenia poinformowali, że najpierw skrzydło dotknęło ziemi, a następnie samolot zderzył się z przejeżdżającym samochodem. Po chwili stanął w płomieniach.

W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby przebywające na pokładzie maszyny. Z kolei dwie osoby, które znajdowały się w samochodzie (dorosły i dziecko) zostali przewiezieni do szpitala w ciężkim stanie. 

Mieszkanka osiedla, w okolicach którego doszło do katastrofy, zarejestrowała całe wydarzenie na domowym monitoringu. W rozmowie z CNN przyznała, że to niezwykłe szczęście, że w czasie wypadku była akurat w domu, ponieważ każdego popołudnia spaceruje z dziećmi w pobliżu miejsca, w którym doszło do tego dramatycznego wydarzenia.

To było bardzo blisko moich drzwi - dodała Anabel Fernandez.

Przyczyny zdarzenia są cały czas badane.

RadioZET.pl/edition.cnn.com/nbcnews.com