Zamknij

Samolot wylądował w oceanie pomiędzy ludźmi. To nagranie przyprawia o ciarki na plecach [WIDEO]

19.04.2021 12:13
USA. Samolot wylądował w oceanie pomiędzy ludźmi. To nagranie przyprawia o ciarki na plecach [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Do tego niebezpiecznego zdarzenia, które mogło skończyć się naprawdę tragicznie, doszło podczas pokazów lotniczych Cocoa Beach Air Show na Florydzie. Pilot jednego z zabytkowych samolotów wojskowych wykonał awaryjne lądowanie w oceanie, tuż przy plaży pełnej ludzi. Do sieci trafiło nagranie z wydarzenia.

Widzowie Cocoa Beach Air Show na Florydzie z pewnością na długo zapamiętają ten pokaz. W zeszłą sobotę podczas wydarzenia lotniczego doszło do groźnie wyglądającego incydentu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Samolot awaryjnie lądował tuż przy plaży pełnej ludzi

Wojskowy samolot z czasów II wojny światowej, który brał udział w pokazie lotniczym Cocoa Beach, w pewnej chwili zaczął opadać. Pilot postanowił awaryjnie lądować w oceanie pomiędzy ludźmi, zaledwie niecałe 5 metrów od brzegu. Na szczęście mimo zgromadzonych tam tłumów, nikomu nic się nie stało. Także pilot z całej sytuacji wyszedł bez szwanku.

Jeden ze świadków nagrał całe wydarzenie na telefonie, a filmik wrzucił do sieci. Widać na nim, jak pilot "miękko" ląduje na płytkich wodach. Trzeba przyznać, że wideo przyprawia o ciarki na plecach.

Organizatorzy pokazów lotniczych poinformowali, że przyczyną wypadku samolotu był problem mechaniczny.

TBM Avenger występujący w pokazie lotniczym wojennych samolotów miał usterkę mechaniczną, więc pilot musiał awaryjnie lądować blisko brzegu. Ratownicy natychmiast pojawili się na miejscu. Pilot czuje się dobrze - czytamy w poście zamieszczonym przez  Cocoa Beach Air Show na Facebooku.

RadioZET.pl/Airlive.net