Zamknij

Stado bizonów wybiegło na ulicę. Turyści rzucili się do ucieczki [WIDEO]

22.10.2021 12:00
Stado bizonów wybiegło na ulicę. Turyści rzucili się do ucieczki [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie, które niejedną osobę może przyprawić o dreszcze. Widać na nim, jak stado bizonów galopuje wprost na turystów. Na szczęście para zdążyła uciec przed rozpędzonymi zwierzętami i nikomu nic się nie stało.

Do tego zdarzenia doszło 3 października br. w parku narodowym Yellowstone położonym w Stanach Zjednoczonych na terytorium stanów Wyoming, Montana i Idaho.

USA. Stado bizonów wybiegło na ulicę. Turyści rzucili się do ucieczki

Jak podaje portal usatoday.com, Kyleen Olson wraz z rodziną jechała samochodem w kierunku mostu. Nagle zauważyli, że z naprzeciwka wybiega stado bizonów. Tuż przed zwierzętami znajdowała się para turystów, która - kiedy tylko spostrzegła, co się dzieje - rzuciła się do ucieczki. 

Na pewno musieli być bardzo zestresowani - powiedziała Olson w rozmowie z "USA Today". 

Na filmie zamieszczonym w sieci widać jak para ukrywa się na końcu mostu, podczas gdy bizony skręcają w boczną drogę.

Kobieta, obserwująca całe zdarzenie z samochodu, stwierdziła, że zwierzęta nie chciały zaatakować turystów, tylko bezpiecznie przedostać się na drugą stronę mostu. 

Nie bałam się. Tylko moja córka była wystraszona, kiedy zobaczyła, jak bizony pędzą prosto w stronę naszego samochodu. Biegły tak blisko nas. To było ekscytujące i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie - skomentowała Kyleen.

Co ciekawe, park narodowy Yellowstone jest jedynym miejscem w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, gdzie przetrwała populacja dzikich bizonów. Obecnie żyje tam ponad 3 tys. osobników.

Pracownicy parku regularnie apelują do turystów, aby dla własnego bezpieczeństwa nie zbliżali się do tych zwierząt i ich nie dokarmiali. Samiec bizona może ważyć nawet 900 kg, dlatego bliskie spotkanie z takim ssakiem mogłoby skończyć się tragicznie.

Bizony w Yellowstone są odpowiedzialne za najwięcej ataków na ludzi spośród wszystkich zwierząt tam zamieszkujących.

Zobacz także:  Potężne gradobicie w Australii. Kule lodu o średnicy 16 cm zniszczyły okna i samochody [WIDEO]

RadioZET.pl/eu.usatoday.com/onet.pl