Zamknij

Urodziła dziecko w samolocie podczas lotu na Hawaje. Kobieta nawet nie wiedziała, że jest w ciąży

04.05.2021 12:10
USA. Urodziła dziecko w samolocie podczas lotu na Hawaje. Kobieta nawet nie wiedziała, że jest w ciąży
fot. SHUTTERSTOCK

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w samolocie amerykańskiej linii lotniczej Delta Air Lines. Kobieta podczas lotu na Hawaje z pomocą lekarza i pielęgniarek znajdujących się na pokładzie, urodziła chłopca. Matka noworodka nawet nie wiedziała, że jest w 28. tygodniu ciąży.

Jak podaje portal Wp.pl, 39-letnia Lavinia Mounga ze stanu Utah urodziła dziecko podczas lotu z miasta Salt Lake City do Honolulu na Hawajach. Poród odbył się bez żadnych komplikacji, a chłopczyk otrzymał imię Raymond.

Urodziła podczas lotu na Hawaje

Choć miał być to zwyczajny lot na Hawaje, to 39-latka z pewnością nigdy o nim nie zapomni. Kobieta podczas rejsu zaczęła odczuwać duże bóle brzucha, o czym prędko powiadomiła personel linii lotniczej Delta Air Lines. Obsługa zaczęła szukać wśród pasażerów samolotu medyków. Okazało się, że na pokładzie znajdował się lekarz oraz trzy pielęgniarki, które na co dzień zajmują się intensywną terapią noworodków.

Medycy szybko ustalili, że kobieta jest w ciąży i zaczyna rodzić. Razem z obsługą zabrali ją do tylnej części samolotu. Po zaledwie kilkunastu minutach na świat przyszedł chłopczyk, a pasażerowie przywitali go gromkimi brawami. Po kolejnych trzech godzinach lotu dziecko z mamą trafiło do szpitala na Hawajach. 

Amerykański przewoźnik Delta Air Lines przekazał już upominki dla lekarza i pielęgniarek. Nie wiadomo jeszcze, jaki prezent otrzyma szczęśliwa mama i noworodek.

Co ciekawe, 39-letnia kobieta nie miała pojęcia, że jest w 28. tygodniu ciąży, w związku z czym była nieprzygotowana do rozpoczęcia nowego etapu życia. Dlatego rodzina amerykanki postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, żeby wesprzeć finansowo świeżo upieczoną mamę. 

Nasz cudowny bratanek urodził się w 28. tygodniu plus 3 godziny lotu [...]. Nasza siostra nie wiedziała, że jest w ciąży, więc była tak samo zszokowana jak reszta z nas, kiedy urodził się nasz siostrzeniec! Dziecko jest na oddziale intensywnej terapii dla noworodków - poinformowali bliscy kobiety, cytowani przez portal Wp.pl.

Uzbierana suma pomoże pokryć część kosztów związanych z opieką zdrowotną, ponieważ dziecko będzie przebywać w szpitalu co najmniej do końca maja.

RadioZET.pl/Wp.pl