Zamknij

Awantura i bójka na pokładzie samolotu. Poszło o maseczkę

07.10.2020 10:44
Pokład samolotu
fot. Shutterstock/ zdj. ilustracyjne

To już kolejny przykład awantury w samolocie z powodu maseczki. Jeden z pasażerów amerykańskiej linii Allegiant Air nie chciał podporządkować się obowiązującym w czasie pandemii zasadom podróżowania. To doprowadziło do awantury i bójki na pokładzie. 

Pasażerowie lotu z Mesy w stanie Arizona do Provo w stanie Utah (USA) stali się świadkami wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji na pokładzie. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia. 

Pasażer miał przyłbicę, więc nie chciał założyć maseczki

Całą sytuację opisała jedna z pasażerek obecnych na pokładzie, a zarazem autorka krótkiego filmiku. Kobieta wyjaśniła, że 52-letni mężczyzna miał założoną przyłbicę, podczas gdy regulamin linii wymagał maseczki. Kiedy pasażer nie zareagował na upomnienie załogi, siedzący przed nim podróżny zawrócił mu uwagę i zaczął wykrzykiwać w jego stronę obraźliwe komunikaty. Między dwoma pasażerami doszło do szarpaniny.

Na opublikowanym w sieci filmiku widać już moment, na którym 52-letni pasażer został obezwładniony przez siedzących w pobliżu podróżnych. Załoga pokładowa starała się wcześniej załagodzić sytuację, ale jej się to nie udało.

Na miejscu pojawiła się ochrona, która wyprowadziła z samolotu mężczyznę w przyłbicy. 52-latek miał wcześniej uderzyć łokciem głośnego współpasażera, mówiąc, że to jego wina. 

Linia lotnicza Allegiant Air przekazała w oświadczeniu, że pasażerowie są zobowiązani do noszenia maseczki, która zakrywa ich nos i usta przez cały czas podróży.

Źródło: Daily Mail, Wprost