Zamknij

Duże zmiany dla podróżujących do USA. Wjazd do kraju tylko z negatywnym wynikiem testu

14.01.2021 10:16
Pasażerowie na lotnisku
fot. Shutterstock

Pasażerowie linii lotniczych podróżujący do USA będą musieli przed wjazdem do kraju przedstawić negatywny wynik testu na obecność COVID-19  – taką informację przekazały amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Nowe zasady zaczną obowiązywać od 26 stycznia. 

USA zaostrza restrykcje dla podróżujących. Wszystkie osoby planujące lot do Stanów Zjednoczonych muszą przygotować się na dodatkowe ograniczenia. Przed wyjazdem konieczne będzie wykonanie testu na obecność koronawirusa. 

USA. Wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu 

Jak poinformował Reuters, nowe przepisy dotyczą wszystkich pasażerów podróżujących do USA w wieku od 2 lat. Przed wejściem na pokład samolotu będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, przeprowadzonego w ciągu trzech dni kalendarzowych przed rozpoczęciem podróży.

Podróżni z zagranicy mogą też, w miejsce testu, przedstawić dokument potwierdzający wyzdrowienie z koronanawirusa.

Zobacz także

Magazyn „US News & World Report” przypomniał, że przepis wchodzi w życie w ślad za tym, jak administracja Trumpa w ubiegłym miesiącu wprowadziła wymóg testów od osób przybywających z Wielkiej Brytanii. Miało to na celu powstrzymanie przenoszenia wykrytego tam nowego, bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa. Jeszcze inny szczep Covid pojawił się w Japonii.

– Nowe odmiany wirusa SARS-CoV-2 wciąż pojawiają się w krajach na całym świecie i istnieją dowody na zwiększoną zdolność transmisji niektórych z nich. (…) Z powodu nasilenia w Stanach Zjednoczonych pandemii, wymóg testowania pasażerów samolotów pomoże spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w czasie, gdy szczepimy ludność amerykańską – głosi oświadczenie CDC.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają też podróżnym ponowne poddanie się testom od trzech do pięciu dni po przybyciu do USA i pozostanie w domach przez tydzień po zakończeniu podróży.

Źródło: PAP