Zamknij

Wypadek w Muzeum Titanica. Góra lodowa przygniotła turystów

06.08.2021 10:43
Muzeum Titanica, USA
fot. Shutterstock

Kawałek góry lodowej runął na turystów i ranił trzy osoby. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w zamkniętej i wydawać by się mogło bezpiecznej przestrzeni muzealnej. Incydent jest tym bardziej zaskakujący, że miał miejsce w Muzeum Titanica.

O zdarzeniu poinformowali w mediach społecznościowych przedstawiciele muzeum – Titanic Museum Attraction w amerykańskim Pigeon Forge w stanie Tennessee. 

Muzeum Titanica. Góra lodowa spadła na turystów

W oficjalnym oświadczeniu placówka przekazała, że fragment jednej z atrakcji – ekspozycji imitującej górę lodową – spadł na zwiedzających. Ranne zostały trzy osoby, które natychmiast przewieziono do szpitala. 

"Nie trzeba dodawać, że nigdy nie spodziewaliśmy się, że może dojść do takiej sytuacji. Bezpieczeństwo naszych gości i pracowników jest dla nas najważniejsze" – napisano w oświadczeniu.

Niedługo po wypadku Muzeum Titanica zostało zamknięte, a miejsce zabezpieczono. Z przestrzeni wystawienniczej zniknęła góra lodowa. Odtworzenie tej atrakcji ma potrwać co najmniej cztery tygodnie.

"Nasi specjaliści od konserwacji są w trakcie ponownej oceny naszych wytycznych dotyczących jakości i bezpieczeństwa, a my w razie potrzeby wprowadzimy wszelkie modyfikacje, aby zapewnić dobre samopoczucie wszystkim, którzy odwiedzają Muzeum Titanica" – dodano w oświadczeniu.

Muzeum Titanica w Pigeon Forge, USA

Muzeum Titanica powstało w 2010 roku i obejmuje 400 artefaktów w 20 galeriach. Na stronie internetowej placówka zapewnia, że to jedyne w swoim rodzaju muzeum, które pozwala doświadczyć, jak wyglądało życie za czasów rejsu Titanica. 

"Nasi goście mogą dotknąć prawdziwej góry lodowej, przejść się po statku od Wielkich Schodów, do korytarzy w trzeciej klasie i stanąć na pochyłym pokładzie. Na własnej skórze poczują, jak odbywała się podróż na RMS Titanic" – napisano.

W Europie Muzeum Titanica znajdziemy w Belfaście. Prace nad tym obiektem trwały 3 lata – tyle samo, co budowa jednostki. 

Źródło: Titanic Museum Attraction, Polsat News