Zamknij

Polacy na potęgę szukają lotów do USA. Które kierunki są najpopularniejsze i ile kosztują bilety?

09.11.2021 15:33
Samolot
fot. Shutterstock

USA, po niemal 18 miesiącach zamknięcia z powodu pandemii, ponownie otworzyły swoje granice dla podróżujących z zagranicy. Te zmiany sprawiły, że Polacy na potęgę zaczęli szukać biletów do Stanów Zjednoczonych. Obecnie zainteresowanie lotami z Polski do USA jest o 123 proc. większe, niż pod koniec września, gdy ogłoszono zapowiedź znoszenia restrykcji w czasie podróży do tego kraju – podaje portal eSky.pl.

Podróże do USA są znowu możliwe. Stany Zjednoczone od 8 listopada wprowadziły nowe reguły dotyczące wyjazdów do USA, otwierające granice tego kraju dla zaszczepionych podróżnych. 

Już we wrześniu ogłoszenie informacji o odblokowaniu możliwości podróżowania do Stanów Zjednoczonych rozgrzało podróżników ze strefy Schengen – zainteresowanie lotami do USA wystrzeliło. Polacy niemal natychmiast zaczęli wyszukiwać i rezerwować bilety lotnicze do wielu amerykańskich miast – zarówno tych dotychczas popularnych, jak i innych, mniej znanych.

Które kierunki w USA (po niemal 18-miesięcznej przerwie wywołanej pandemią) cieszą się największą popularnością i ile wynoszą teraz ceny biletów lotniczych z Polski? 

USA. Najpopularniejsze kierunki podróży z Polski

W rankingu najpopularniejszych kierunków podróży w USA na pierwszym miejscu znalazło się Chicago, gdzie znajduje się jedna z największych polskich diaspor. Drugi na liście jest  Nowy Jork, gdzie Polacy najczęściej rezerwują loty do portu lotniczego Jork-John F. Kennedy oraz do mniejszego lotniska w Newark. Na trzecim miejscu zestawienia uplasowała się Kalifornia – w najludniejszym stanie USA Polacy wybierają najchętniej loty do Los Angeles oraz San Francisco.

Dalej w rankingu znajduje się Floryda, a dokładniej Miami. Na 4. i 5. pozycji w rankingu najpopularniejszych kierunków w USA uplasowały się Atlanta i Boston.

Co ciekawe, poza pierwszą piątką znalazło się hawajskie Honolulu, które coraz częściej jest wybierane przez polskich podróżników jako miejsce na wakacje.

Najpopularniejsze kierunki podróży w USA
fot. Materiały prasowe eSky.pl

Jeśli chodzi o miasta wylotu, to tradycyjnie przoduje Warszawa. Warto zaznaczyć, że to ze stolicy Polacy najczęściej lecą do Stanów Zjednoczonych – to aż 53 proc. Oprócz Warszawy Polacy także latają do USA z Krakowa i Gdańska. W top 5 miejsc wylotu są także Wrocław i Poznań.

Co ciekawe, wiele Polaków poleci do Stanów z Berlina, który jest częściej wybierany przez mieszkańców zachodniej części naszego kraju.

Najpopularniejsze miasta wylotu do USA
fot. Materiały prasowe eSky.pl

Loty do USA. Jakie są ceny biletów lotniczych? 

Obecnie cena biletów lotniczych w obie strony do Stanów Zjednoczonych jest niższa średnio o prawie 10 proc. (w porównaniu do przedpandemicznego 2019 roku) i wynosi około 2,7 tys. zł.

Warto zaznaczyć, iż teraz jest łatwo znaleźć znacznie niższe ceny, wykupując loty z przesiadką w innym kraju. Przykładowo do Chicago można kupić lot w obie strony za jedynie 1,4 tys. zł z przesiadką w Sztokholmie. Aktualnie wiele linii lotniczych robi czasowe promocje, co pozwala sporo zaoszczędzić na zakupie biletów lotniczych.

Ceny do innych amerykańskich miast są również atrakcyjne – np. do Nowego Jorku ceny biletów w obie strony zaczynają się już od niecałych 2 tys. zł, a do Miami lub Bostonu zapłacimy około 2,4 tys. zł. Dla osób, które chcą zwiedzić zachodnie wybrzeże Stanów, cena też nie będzie przeszkodą –  za lot do Los Angeles za lot w obie strony zapłacimy około 2 600 zł.

Źródło: Materiały prasowe eSky.pl