Zamknij

Pożar na pokładzie samolotu i ewakuacja pasażerów. Wybuchła bateria w telefonie

26.08.2021 11:45
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Na pokładzie samolotu linii Alaska Airlines wybuchła panika po tym, jak w czasie lotu zapalił się telefon komórkowy. Z powodu pożaru i dużego zadymienia w kabinie załoga podjęła decyzję o natychmiastowej ewakuacji pasażerów. 

Do zdarzenia doszło na lotnisku Seattle-Tacoma w USA, tuż po wylądowaniu samolotu linii Alaska Airlines. Gdy piloci czekali na wolną bramkę już na płycie portu lotniczego, na pokładzie wybuchł telefon jednego z pasażerów. Incydent wywołał duże zamieszanie wśród podróżujących. 

Alaska Airlines. W czasie lotu wybuchła bateria w telefonie

Nagły pożar telefonu komórkowego spowodował ogromne zadymienie na pokładzie samolotu. Personel podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji 128 pasażerów, którzy musieli opuścić maszynę po awaryjnych nadmuchiwanych trapach.  

Załoga umieściła palący się sprzęt w specjalnym worku przeznaczonym do takich sytuacji. Jest to element standardowego wyposażenia samolotów po serii incydentów z wybuchającymi bateriami z 2016 roku.

– Telefon został spalony doszczętnie – poinformował rzecznik portu lotniczego w Seattle, Perry Cooper.

W czasie ewakuacji na szczęście nikt nie został ranny. Dwie osoby miały trafić profilaktycznie do szpitala na obserwację.

Źródło: usnews.com, interia.pl