Zamknij

Ubezpieczenie od koronawirusa w czasie podroży. Emirates wprowadza darmową usługę

24.07.2020 13:55
Pokład samolotu z pasażerami
fot. Shutterstock

Linia Emirates wprowadza zupełnie nową usługę – ubezpieczenie na wypadek zakażenia koronawirusem. Co ważne, za taką polisę pasażerowie nie będą musieli dodatkowo płacić - będzie wliczona w cenę kupionego biletu lotniczego. 

Ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 odnosi się nie tylko do samego lotu linią Emirates. Polisa jest ważna przez 31 dni od daty wylotu. 

Emirates. Ubezpieczenie od zarażenia się koronawirusem

Klienci linii Emirates otrzymają ubezpieczenie w ramach kupionego biletu lotniczego – niezależnie od klasy podróży i kierunku. Polisa jest skierowana do pasażerów, którzy będą podróżować na pokładach samolotów dubajskich linii w okresie od 23 lipca do 31 października.

Co istotne, ubezpieczenie nie chroni klientów jedynie na czas lotu. Polisa jest ważna przez 31 dni od daty rejsu - bez względu na to, jak często będziemy zmienić miejsce pobytu. Usługa będzie z automatu przydzielana do każdej rezerwacji - nie trzeba dodatkowo uzupełniać żadnych formularzy na stronie.

Co daje takie "ubezpieczenie od koronawirusa"? W sytuacji, kiedy u jednego z klientów Emirates zostanie potwierdzone zakażenie, polisa pokrywa koszty leczenia do kwoty 150 tys. euro oraz koszty kwarantanny – do 100 euro dziennie (przez maksymalnie dwa tygodnie).

Emirates jest drugą linią na świecie, która wprowadza tego typu rozwiązania. Pod koniec marca podobną usługę ogłosiły linie VietJet, czyli tania linia z Wietnamu. Polisa „Sky COVID care” obejmowała wszystkich pasażerów, którzy kupili bilety na loty krajowe w okresie od 23 marca do 30 czerwca. Jeśli u osoby objętej "ubezpieczeniem od koronawirusa" zostanie potwierdzone zakażenie w okresie 30 dni od dnia wylotu, otrzyma ona odszkodowanie w wysokości od 20 do 200 mln VND, czyli od 3,5 do ok. 35 tys. złotych.  

Źródło: Fly4free.pl