Zamknij

UE rozda 60 tys. darmowych biletów na podróże pociągami. Powraca popularny program

22.02.2021 10:40
Podróż pociągiem
fot. Shutterstock

Już niedługo Unia Europejska po raz kolejny zaproponuje chętnym kilkadziesiąt tysięcy darmowy biletów na podróże pociągami. Jakie warunki trzeba spełnić, aby je zdobyć? Oferta ta skierowana jest do wybranej grupy osób. Sprawdźcie, czy do niej należycie.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o programie DiscoverEU, najwyższy czas to nadrobić. Niebawem ten kultowy program stworzony przez Unię Europejską powróci. Na czym polega? Organizacja chce zachęcić młodych ludzi do podróżowania po Starym Kontynencie, a także do poznawania go. Oferuje im darmowe bilety kolejowe, aby mogli zwiedzić ten malowniczy region.

W kolejnej edycji przedsięwzięcia rozdanych zostanie aż 60 tys. darmowych biletów, które pozwolą chętnym podróżować po Europie. Oferta skierowana jest do 18-latków, ale mogą oni z niej skorzystać, jeśli spełnią odpowiednie warunki. Przeczytajcie jakie.

Unia Europejska rozda 60 tys. darmowych biletów na podróże pociągami

DiscoverEU to program, który umożliwia osiemnastoletnim Europejczykom darmowe podróżowanie pociągami po całej Europie. Niedługo odbędzie się jego kolejna edycja i tym razem do rozdania trafi aż 60 tys. biletów. Przypominamy, że przepustki na bezpłatne wycieczki są przydzielane krajom członkowskim Unii Europejskiej na podstawie liczby ich mieszkańców.

Co trzeba zrobić, aby móc wziąć udział w losowaniu? Przede wszystkim oferta skierowana jest do osób, które urodziły się w latach 2002 i 2003, a więc do 18-latków. Staną oni do wyścigu po bilety dopiero w październiku, ale już teraz warto się do tego przygotować. Stawka jest wysoka - do wygrania są wejściówki na podróże, które będą mogły się odbyć w wybranym miesiącu pomiędzy marcem 2022 i marcem 2023.

Kandydaci będą musieli jednak najpierw odpowiedzieć na 6 pytań dotyczących historii Europy i jej kultury. Odpowiedzi będą weryfikowane przez specjalną komisję. Warto dodać, że program DiscoverEU cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W 2020 roku został wstrzymany przez pandemię koronawirusa, ale w 2019 roku zgłosiło się do niego 75 tys. osób.

Źródło: Fly4free