Zamknij

Unia Europejska rozdaje darmowe bilety kolejowe. Program rusza już w czerwcu

Redakcja
09.05.2018 10:06
Kobieta czekają na pociąg
fot. Shutterstock

Unia Europejska ma do rozdania 15 tys. międzynarodowych biletów kolejowych Interrail. Skorzystają osoby, które w tym roku ukończą 18 lat. Pierwsza edycja Discover UE rusza już w czerwcu. 

Programem DiscoverEU zostaną objęte osoby, które najpóźniej do 1 lipca ukończą 18 lat i są obywatelami Unii Europejskiej. Młodzi, urodzeni po 1 lipca, będą mogli zgłaszać się do udziału w projekcie dopiero w przyszłym roku.

Darmowe bilety na podróże po UE

Do rozdania jest aż 15 tys. międzynarodowych biletów kolejowych Interrail. Wyjazd na ich podstawie będzie mógł odbyć się od lipca do września 2018 roku i może potrwać maksymalnie miesiąc. W podróż można wybrać się indywidualnie lub w grupach - maksymalnie do pięciu osób. Każdy uczestnik programu Discover UE jest zobowiązany zwiedzić od 1 do 4 krajów w Europie.

Pomysłodawcy tej inicjatywy wierzą, że to pomoże młodym ludziom w otwarciu się na odmienne europejskie kultury i będzie służyć lepszemu poznaniu innych narodowości. Projekt ma mieć więc duży walor edukacyjny.

Zobacz także

DiscoverEU: zapisy ruszają już w czerwcu

Zgłoszenia do pierwszej edycji będą przyjmowane na stronie European Youth Portal od 12 do 26 czerwca 2018 roku. Kandydaci, którzy otrzymają bezpłatne bilety, zostaną powiadomieni na początku lipca. Osoby aplikujące do projektu będą musiały rozwiązać quiz dotyczący dziedzictwa kulturowego Unii Europejskiej oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dodatkowo każdy, kto otrzyma bilet, musi relacjonować przebieg swojej podróży w mediach społecznościowych.

Bilety Interrail upoważniają do wyjazdów pomiędzy 30 państwami w Europie, w tym m.in. Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Holandią czy Francją. Ceny dla podróżujących w wieku od 12 do 27 lat zaczynają się od 296 euro (ok. 1275 złotych) za bilet kolejowy uprawniający do 15-dniowych podróży.

Więcej informacji na temat podróży z biletem Interrail można znaleźć na stronie PKP Intercity.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lidl sprzedaje wycieczki... dookoła świata. Cena może zaskoczyć

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC