Zamknij

Upadło biuro podróży Rejsclub.pl

Redakcja
13.02.2018 10:48
Upadło biuro podróży Rejsclub.pl
fot. Fotolia

Rejsclub.pl to pierwsze w tym roku biuro podróży, które ogłosiło niewypłacalność. Działająca w Pruszczu Gdańskim firma oferowała m.in. rejsy wycieczkowe. 

Biuro Rejsclub.pl na swojej stronie internetowej opublikowało następujący komunikat:

„Z przykrością informujemy, iż z powodu niewypłacalności przedsiębiorca Zbigniew Kąkol działający pod firmą Zbigniew Kąkol Rejsclub.pl nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z klientami, których termin rozpoczęcia przypada po dniu 08.02.2018 r. i zapewnić klientom zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną”.

Jak czytamy w komunikacie, wszystkie wycieczki, które miały się odbyć po 8 lutego, zostały odwołane.

Co mają zrobić poszkodowani klienci?

Te osoby muszą zwrócić się do Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego lub do podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych - towarzystwa ubezpieczeniowego AXA. Zgłoszenie powinno zawierać imiona i nazwiska oraz adresy do korespondencji wszystkich klientów poszkodowanych w wyniku niewykonania lub niewykonania w części zobowiązań wynikających z umowy z Rejsclub.pl.

W ofercie biura podróży z Gdańska znajdowały się m.in. rejsy morskie po Morzu Śródziemnym, ale też bardziej odległe wyprawy - po Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Kubie. 

Rejsclub.pl deklaruje, że ma zabezpieczenie finansowe w postaci gwarancji ubezpieczeniowej w kwocie 830 tys. zł.

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC