Zamknij

Upadło polskie biuro podróży Tourasia. Kryzys w branży turystycznej

Nina Czochara
02.04.2020 09:07
bilet lotniczy
fot. shutterstock

Biuro podróży Tourasia Polska S.A. zgłosiło niewypłacalność firmy. Wniosek polskiego touroperatora trafił do urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. 

„Oświadczam, że z powodu niewypłacalności, Tourasia Polska S.A. nie jest w stanie wywiązać się z umów, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawartych z podróżnymi od dnia 01.04.2019 oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju, lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne (…)" – czytamy w złożonym przez biuro oświadczeniu.

Biuro podróży Tourasia zgłosiło niewypłacalność

Jak wynika z informacji przesłanych przez biuro, żaden z klientów nie przebywa obecnie za granicą. Natomiast 45 osób wpłaciło zaliczkę lub zapłaciło pełną kwotę za przyszłe wycieczki, które już nie dojdą do skutku. 

Wszystkie te osoby powinny kontaktować się bezpośrednio z gwarantem, którym w tym przypadku jest Europȁische Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium działająca przez Oddział w Polsce, przy ul. Chmielnej 101/102, 80-748 Gdańsk.

Zobacz także

Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego rozpoczął już procedurę uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowej, która opiewa na kwotę 607 800,00 zł. To z tych środków klienci biura będą mogli uzyskać zwroty  dokonanych wpłat na niezrealizowane przez biuro wyjazdy. 

Biuro Tourasia Polska S.A. reklamowało się hasłem "indywidualny styl podróżowania" i oferowało podróże właściwie w każdy zakątek Azji. Jeszcze na początku marca proponowało na swoim fanpage'u tygodniowe wycieczki do Tajlandii i Bangkoku.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

ZOBACZ TAKŻE: 

Źródło: Urząd Marszałkowski

___

RadioZET.pl/NC