Zamknij

Usterka silnika podczas startu samolotu w Londynie. 8 pasażerów zostało rannych

Redakcja
04.03.2019 11:01
Wybuch na lotnisku Stansted
fot. Twitter/Phillip Covell

Pasażerowie samolotu, który miał wystartować z lotniska Londyn-Stansted, przeżyli chwile grozy. W pewnym momencie, kiedy maszyna zaczęła przyspieszać na pasie startowym, usłyszeli odgłos potężnego wybuchu. Konieczna była ewakuacja. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na lotnisku Stansted w Londynie. Airbus A320 linii Laudamotion miał planowo odlecieć do Wiednia. Niestety doszło do poważnej usterki silnika, przez co procedura startowa została wstrzymana. 

Ranni pasażerowie po przerwanym locie

Zgodnie z planem samolot rozpoczął procedurę startową w piątek, 1  marca, chwilę po 20.00. Podczas rozbiegu maszyny do startu doszło do usterki silnika, która skutkowała zatrzymaniem samolotu na pasie i rozpoczęciem procedury ewakuacyjnej. 

- Po około 15 sekundach nastąpił wielki wybuch z boku samolotu. Maszyna się zatrzymała. To było przerażające. Personel zaczął krzyczeć: "ewakuacja, ewakuacja" - opowiada jeden z pasażerów przebywających na pokładzie.

Podczas opuszczania pokładu airbusa A320 w ramach ewakuacji ośmioro pasażerów doznało obrażeń, a dwoje z nich wymagało hospitalizacji. 

Załoga samolotu Laudamotion wykonującego lot ze Stansted do Wiednia zdecydowała o przerwaniu startu z uwagi na problemy z silnikiem podczas rozbiegu. Podjęła ona również decyzję o ewakuacji pasażerów w celu zapobieżenia niebezpieczeństwu - oświadczyła linia Laudamotion w komunikacie opublikowanym za pośrednictwem Twittera.

Lotnisko Stansted zostało zamknięte. Pas startowy odblokowano dopiero około 23.00. Samoloty, które miały lądować w Stansted, były kierowane do innych portów lotniczych. Władze portu lotniczego opublikowały komunikat, w którym potwierdziły "kłopoty z silnikiem" samolotu. Zapewniono też, że ewakuowani pasażerowie zostali otoczeni opieką i skorzystają z innych lotów. Brytyjskie służby rozpoczęły już dochodzenie w sprawie eksplozji.

Zobacz także

Źródło: o2.pl

___

RadioZET.pl/NC