Zamknij

W Polsce powstała obrotowa zjeżdżalnia wodna. Pierwszy taki projekt w Europie

Nina Czochara
13.11.2019 22:14
Obrotowa zjeżdżalnia wodna
fot. Facebook/Aquapark Reda

W Polsce, a dokładniej w Aquaparku Reda, powstała obrotowa zjeżdżalnia wodna. To pierwsza tego typu atrakcja w Europie i druga na świecie. Przejażdżka pontonem po obrotowej "ślizgawce" z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ekstremalnych wrażeń. 

AquaSpinner, jak została nazwana nowa zjeżdżalnia, jest długo wyczekiwaną atrakcją w Polsce. Choć konstrukcja jest już gotowa, wciąż trwają testy przez oficjalnym otwarciem tej atrakcji. Ta unikatowa zjeżdżalnia wodna będzie stanowiła jeden z obowiązkowych punktów w czasie wizyty w pomorskim parku wodnym. 

AquaSpinner: obrotowa zjeżdżalnia w Polsce

"Ekstremalny diabelski młyn na pontonie" - tak została nazwana nowa, obrotowa zjeżdżalnia. Jak twierdzą pomysłodawcy projektu, będzie to zupełnie inna forma rozrywki. AquaSpinner będzie zapewniać chwilowe poczucie braku grawitacji, co ma wynikać z wahadłowego pokonywania krętej konstrukcji i zmiennego tempa zjazdu.

Zobacz także

AquaSpinner będzie rozpędzać pontony nawet do 40 km/h. Czas zjazdu wyniesie ok. 90 sekund.

Kiedy planowane jest otwarcie obrotowej zjeżdżalni wodnej? Na razie jeszcze nie podano oficjalnych informacji, choć są duże szanse, że atrakcja zostanie otwarta jeszcze w tym roku. 

- Aktualnie AquaSpinner jest w fazie testów. Do jego otwarcia zostało nam jeszcze kilka tygodni - powiedziała w rozmowie z o2 Aneta Mirończuk, marketing manager w Aquapark Reda.

Niemal 30-metrowa zjeżdżalnia wodna w Aquaparku Reda będzie dostępna cały rok. Podobna konstrukcja znajduje się w Chinach, ale tam działa sezonowo.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: aquaparkreda.pl, o2.pl

___

RadioZET.pl/NC