Zamknij

W Australii znowu będzie można tańczyć i śpiewać. Kolejne stany łagodzą obostrzenia

25.02.2021 13:52
W Australii znowu będzie można tańczyć i śpiewać. Kolejne stany łagodzą obostrzenia
fot. SHUTTERSTOCK

Stany Australia Południowa i Nowa Południowa Walia coraz lepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa. W związku z tym, że od dłuższego czasu nie potwierdzono tam żadnego przypadku zakażenia COVID-19, władze zadecydowały o poluzowaniu niektórych obostrzeń.

Jak podaje portal PolsatNews.pl, w australijskim stanie Nowa Południowa Walia od 38 dni nie zanotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. W związku z tym rządzący postanowili poluzować część obowiązujących do tej pory obostrzeń. 

Australijskie stany luzują obostrzenia

Wraz z wprowadzaniem programu szczepień i brakiem nowych przypadków na terenie Nowej Południowej Walii, jesteśmy w stanie wprowadzić dalsze zmiany w restrykcjach - powiedziała dziennikarzom premier stanu Gladys Berejiklian, cytowana przez portal PolsatNews.pl

Jak dalej informuje serwis, władze stanu Nowa Południowa Walia zadecydowały, że od piątku 26 lutego w czasie wesel będzie mogło tańczyć 30 gości. Tyle samo osób będzie mogło razem śpiewać w zamkniętych pomieszczeniach. Przypomnijmy, że obecnie limit ten wynosił pięć osób. Na tym jednak nie koniec. Od piątku gospodarze będą mogli zaprosić pod swój dach maksymalnie 50 osób. 

Podobnie sytuacja przedstawia się w stanie Australia Południowa. W salach, mogących pomieścić nie więcej niż 200 osób, w wyznaczonych miejscach tańczyć będzie mogło jednocześnie 50 z nich. Ponadto zniesiony zostanie także wymóg testu dla podróżnych przyjeżdżających z Melbourne.

Przypomnijmy, że od początku pandemii w Australii odnotowano prawie 29 000 przypadków zakażenia COVID-19 oraz 909 zgonów. 

RadioZET.pl/PolsatNews.pl