Zamknij

W British Airways przestaną sprzątać miedzy lotami? „To oszczędność czasu i pieniędzy”

Redakcja
05.02.2019 11:17
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Brytyjska linia British Airways w ramach testu chce przestać sprzątać samoloty między połączeniami. Ta nietypowa metoda ma przynieść linii oszczędność czasu i pieniędzy. Z pewnością nie przyniesie jednak zadowolenia pasażerów. 

Sprzątanie pokładu to standardowa czynność wykonywana w krótkim czasie między lądowaniem maszyny na lotnisku a kolejnym wylotem. Choć łatwo się domyślić, że niemożliwym jest dokładne wysprzątanie samolotu w ciągu kilkudziesięciu minut (bo tyle czasu ma zwykle obsługa samolotu), pomysł linii British Airways wydaje się dość kontrowersyjny. 

British Airways: koniec sprzątania pokładu między lotami

Test brytyjskiej linii polega na tym, że na części tras po Europie przewoźnik nakazał obsłudze, aby przed lotami powrotnymi do Londynu w ogóle nie sprzątała samolotu. Powodem tej decyzji – jak podano w notatce skierowanej do pracowników – jest chęć poprawienia wyników punktualności i skrócenie czasu, jaki samolot spędza na lotnisku. W efekcie chodzi więc o to, aby zmniejszyć liczbę opóźnień.

Nowatorskie procedury mają potrwać tydzień: w tym czasie obsługa jest proszona o to, aby zbierać jak najwięcej śmieci przed wylądowaniem maszyny i powstrzymywać się od sprzątania czegokolwiek, gdy samolot już wyląduje. Ten testowy okres ma pokazać, w jakim stopniu zmniejszą się opóźnienia. Czy ten pomysł się przyjmie? Spora część pasażerów z pewnością byłaby temu przeciwna. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC