Zamknij

W Dubaju otwarto najdłuższą na świecie miejską tyrolkę. Prędkość jazdy – nawet 80 km/h!

Redakcja
14.12.2017 13:03
W Dubaju otwarto najdłuższą na świecie miejską tyrolkę. Prędkość jazdy – nawet 80 km/h!
fot. Instagram/XLine Dubai Marina

Ekstremalna kolejka XLine znajduje się w kompleksie Dubai Marina. To nie tylko najdłuższa na świecie tyrolka, ale również jedna z najszybszych tego typu atrakcji. Jest zawieszona na wysokości 170 metrów, ma kilometr długości i oferuje przejazdy z prędkością nawet 80 kilometrów na godzinę. Kto chętny?

Dubaj słynie z wszystkiego co naj. Nic więc dziwnego, że powstała tutaj również najdłuższa na świecie miejska tyrolka. Nowa kolejka XLine to aż dwie tyrolki zapewniające podwójną porcję wrażeń. Zjazd rozpoczyna się na jednym z wieżowców dubajskiej Mariny, na wysokości 170 metrów. Najbardziej odważni przemykają z prędkością 80 km na godzinę pomiędzy imponującymi drapaczami chmur, by finalnie dotrzeć do punktu tuż obok centrum handlowego Dubai Marina Mall.

Xline
fot. Instagram/XLine Dubai Marina

XLine to druga tego typu atrakcja w Dubaju. Pierwszą otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall nad dubajskimi fontannami. Nowo stworzona kolejka to krok naprzód: jest dwa razy dłuższa i ma dwie równolegle poprowadzone tyrolki, dzięki czemu można zjeżdżać w parach i wspólnie przeżywać emocjonujący zjazd. Śmiałków zdecydowanie nie brakuje. Każdy, kto skorzysta z XLine, może podzielić się z całym światem swoimi niezwykłymi wrażeniami – wszystko za sprawą zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro.

Xline
fot. Instagram/XLine Dubai Marina

Przejazd tyrolką kosztuje średnio 650 AED (ok. 635 zł) za osobę. W cenie jest też nagranie wideo oraz zdjęcia. Kolejka XLine jest czynna od niedzieli do czwartku (w godz. od 10.00-18.00) i od piątku do soboty (w godz. od 10.00-19.00).

Xline
fot. Instagram/XLine Dubai Marina

Z nowej atrakcji skorzystał już sam książę Dubaju, Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, który relację ze swojego ekstremalnego zjazdu umieścił na Instragramie. Jego nagranie obejrzało już ponad 2 miliony osób.

___

RadioZET.pl/NC