Zamknij

W Dubaju powstaje nowy superwieżowiec. Jest wzorowany na odciskach palca szejka

Redakcja
20.02.2019 11:50
Burj Jumeira w Dubaju
fot. Dubai Holding

W Dubaju już wkrótce powstanie kolejny, supernowoczesny wieżowiec Burj Jumeira. Będzie miał około 550 metrów wysokości i z lotu ptaka ma przypominać... odcisk palca. 

Burj Jumeira powstaje w jednej z najbogatszych dzielnic Dubaju, przy al. Szejka Zayeda. Za projekt odpowiada firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merrill (SOM) realizująca projekty na całym świecie. Koniec budowy planowany jest na rok 2023.

Wieżowiec wzorowany na odcisku palca

Burj Jumeira inspirowany jest m.in. „harmonijnymi falami pustynnych wydm i oazami”. Ale to nie wszystko. Patrząc na wieżowiec z lotu ptaka, będzie można zobaczyć olbrzymi odcisk palca, który należy do władcy Emiratów Arabskich, Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. 

Dookoła podstawy budynku nie zabraknie sklepów i lokali usługowych. Zaplanowano też miejsce na amfiteatr, w którym odbywać się będą koncerty, wydarzenia kulturalne i artystyczne.

W budynku wznoszącym się na wysokość 550 metrów znajdziemy hotel, kilkanaście tarasów widokowych, ekskluzywne restauracje, a także kilka apartamentów, które sprzedały się zanim ruszyła budowa. Oprócz tego Burj Jumeira będzie mieć bezpośrednie połączenie ze stacją metra.

Inwestycja jest częścią większego projektu, który nosi nazwę Downtown Jumeira, a sam wieżowiec stanie dokładnie w jej środku. Cała dzielnica ma stać się zintegrowanym, świetnie działającym i doskonale zaprojektowanym obszarem, który wyróżniał się będzie innowacyjnymi rozwiązaniami, spójnością architektury i infrastruktury, a także zostanie uznany za miasto przyszłości. Tak przynajmniej obiecują zarówno twórcy, jak i władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC