Zamknij

W Dubaju powstał najwyższy diabelski młyn na świecie. Wielkie otwarcie 21 października 2021

27.08.2021 10:53
W Dubaju powstał najwyższy diabelski młyn na świecie. Otwarte 21 października 2021
fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

W Dubaju stanęła kolejna wyjątkowa atrakcja turystyczna - największy na świecie diabelski młyn. Koło obserwacyjne jest dwukrotnie wyższe niż słynne London Eye. Wielkie otwarcie zapowiedziane jest na 21 października br.

W Dubaju stoi już najwyższy budek świata. Burdż Chalifa liczy 828 metrów wysokości i jest prawdziwą dumą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teraz kraj będzie mógł pochwalić się kolejną rekordową atrakcją. Już niebawem otwarty zostanie tam najwyższy diabelski młyn na świecie.

Dubaj. Najwyższy diabelski młyn świata

Ain Dubai (z arabskiego "Oko Dubaju") zlokalizowane jest na Bluewaters Island. Turyści, którzy przyjeżdżają na wyspę, z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Oprócz rekordowej atrakcji znajdziemy tam m.in. luksusowe kurorty, restauracje czy Ceasars Palace, w którym organizowane są wspaniałe koncerty, występy komediowe i różnorakie pokazy.

Diabelski młyn ma wysokość 250 m i jest dwukrotnie większy od słynnego London Eye (135 m). Jeden obrót koła widokowego trwa około 38 minut. Ain Dubai posiada 48 klimatyzowanych kabin pasażerskich - jednorazowo może z niego korzystać 1750 osób. Podczas przejazdu turyści będą mogli podziwiać panoramę tego niepowtarzalnego miasta. Z gondoli widać m.in. Burdż Chalifę, czyli najwyższy budynek świata.

Wielkie otwarcie zaplanowane jest za 21 października. Ain Dubai dostępny będzie dla turystów przez całą dobę.

Bilety na Ain Dubai trafiły już do sprzedaży. Wejściówka dla osoby dorosłej to koszt w wysokości 130 AED, czyli około 138 zł. Znajdować się będą także specjalne miejsca VIP, w których będzie można np. zjeść kolację czy zorganizować przyjęcie. Turyści - za wyższą cenę - będą mieli również do dyspozycji prywatną kabinę na wyłączność.

RadioZET.pl/timesofindia.indiatimes.com/livemint.com