Zamknij

W Europie powstała najszybsza kolejka tyrolska na świecie. Atrakcja tylko dla odważnych

Redakcja
06.04.2018 12:22
Velocity 2- najszybsza kolejka tyrolska w Walii
fot. Facebook/Zip World

Zip World, park rozrywki w Walii, pobił kolejny rekord tworząc najszybszą kolejkę tyrolską świata. Nowa wersja kolejki - Velocity 2 - może osiągać prędkość nawet 200 km/h!  

Zip World, położony w północnej Walii, jest znanym parkiem rozrywki słynącym z różnorodnych atrakcji: zjeżdżalni, trampolin, parków linowych, kolejek czy spacerów po jaskiniach. Największą popularność temu miejscu przyniosła w 2013 roku najdłuższa w Europie i najszybsza na świecie kolejka tyrolska "Velocity", rozciągająca się na długości 1500 metrów i osiągająca prędkością ok. 160 km/h.

Velocity 2 - najszybsza kolejka tyrolska na świecie [WIDEO]

Niezwykła kolejka w parku Zip World doczekała się jednak swojej ulepszonej  i szybszej wersji - "Velocity 2". Atrakcja już cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników adrenaliny... i pięknych widoków. 

Zobacz także

Zjazdy kolejką z prędkością 200 km/h

Nowa kolejka "Velocity 2" osiąga prędkość dochodzącą do 200 km/h. Jak się okazuje, jest to prędkość zbliżona do dopuszczalnej dla pociągów w Wielkiej Brytanii. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Do kolejki dodano też dwie dodatkowe liny, dzięki czemu teraz mogą jednocześnie zjeżdżać aż cztery osoby.

"Velorcity 2" zawieszona jest na wysokości 500 metrów nad stromym zboczem. W pogodne dni podczas zjazdu można zobaczyć Snowdon - najwyższy szczyt Walii oraz wyspy Anglesey i Man.

Zjazd nową koleją w walijskim parku Zip World nie należy do najtańszych - kosztuje od 75 do 85 funtów (360-400 zł). Ale wiele osób za tak niezwykłe wrażenia i widoki jest w stanie zapłacić. 

Zobacz także

Źródło: telegraph.co.uk

___

RadioZET.pl/NC