Zamknij

Otwarto pierwszy na świecie złoty hotel. Elewacja i wnętrza są pokryte 24-karatowym złotem

06.07.2020 15:31
Złoty hotel Hanoi
fot. Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake/Facebook

To miejsce stworzone z myślą o tych, którzy uwielbiają pławić się w luksusie i... złocie. Wietnamskie Hanoi może się pochwalić nowo otwartym hotelem Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake, którego elewacja, wnętrza i wyposażenie są pokryte 24-karatowym złotem. Atrakcją będzie też złoty basen na dachu z panoramicznym widokiem na miasto. 

Pięciogwiazdkowy Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake w wietnamskim Hanoi jest już dostępny dla turystów. Złoty hotel został oficjalnie otwarty w pierwszych dniach lipca po prawie 11 latach budowy. Koszt całej inwestycji wyniósł około 200 mln dolarów.

Dolce Hanoi Golden Lake: złoty hotel

Tutaj wszystko jest w złocie. Wrażenie robi sam budynek - 5000 metrów kwadratowych elewacji pokrytej złoconą ceramiką. Wnętrze jest równie luksusowe. Już przy wejściu czeka nas złote lobby.

Złoty hotel Hanoi
fot. Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake

W apartamentach przygotowano z kolei pozłacane wanny, umywalki, a nawet toalety. W pokojach lśnią złote meble i całe wyposażenie. Ogromną atrakcją dla gości tego hotelu jest położony na dachu basen (oczywiście pozłacany) z panoramicznym widokiem. 

Złoty Hotel Hanoi
fot. Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake

Ale to nie koniec. W hotelowej restauracji nierzadko podawane będę potrawy przyozdabiane jadalnym złotem. 

Złoty hotel Hanoi
fot. Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake

Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake znajduje się nad jeziorem Giang Vo, w dzielnicy Ba Dinh w Hanoi. Ile kosztuje noc w tak luksusowym hotelu? Cena za dobę zaczyna się od 250 dolarów (około 1000 złotych). Dostępnych jest tez wiele apartamentów do wynajęcia na dłużej - wówczas ceny zaczynają się od 6500 dolarów za metr kwadratowy (czyli ponad 25000 zł).  

Źródło: Daily Mail, onet.pl