Zamknij

W Hiszpanii zaostrzono przepisy dotyczące podróżowania oślimi taksówkami

Redakcja
26.11.2019 10:16
Osiołki na Maladze
fot. Shutterstock

W prowincji Malaga na południu Hiszpanii zaostrzono przepisy dotyczące podróżowania oślimi taksówkami. Transportujące zazwyczaj turystów zwierzęta będą mogły częściej odpoczywać.

Nowe regulacje dotyczące podróżowania na osłach w prowincji Malaga w Hiszpanii mają wejść w życie w styczniu 2020 r. Jedną z głównych zmian przewidzianą w nowelizacji jest zakaz przeciążania zwierząt.

Hiszpania: koniec z przeciążaniem osiołków

Z nowych przepisów wynika, że po przebyciu trasy z pasażerem ważącym ponad 80 kg osioł będzie mógł odpocząć już po 15 minutach podróży odbywającej się w ramach popularnych w Andaluzji przejażdżek turystycznych. Kosztują one średnio 15 euro za kwadrans.

Dodatkowo nowa regulacja wprowadza godziny pracy zwierząt. W okresie jesienno-zimowym ośle taksówki będą kursować pomiędzy 9.00 a 18.00, a w czasie wiosny i lata od 8.30 do 21.30 z przerwą przed godziną 17.

Zobacz także

Jak poinformował adwokat z Malagi Francisco Lara, współautor nowych przepisów, z nowelizacji wynika, że pracę w charakterze taksówek będą mogły wykonywać tylko osły mające ponad 3 lata. Za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących oślich taksówek władze prowincji Malaga przewidziały kary grzywny od 750 do 3000 euro.

Najpopularniejszym miejscem w Hiszpanii, w którym można korzystać z oślich taksówek, jest położone w pobliżu Malagi miasto Mijas. Moda na obwożenie turystów na grzbiecie tych zwierząt narodziła się tam w dekadzie lat 50. XX w. Używane w Mijas jako taksówki osły mają na sobie kolorowe czapraki oraz tabliczki z numerem. Kurs osłem można zamówić na specjalnych parkingach w kilku punktach tego andaluzyjskiego miasta.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC