Zamknij

W Izraelu zapadła się ziemia. Do wielkiej dziury wpadły trzy samochody [WIDEO]

08.06.2021 11:18
W Izraelu zapadła się ziemia. Do wielkiej dziury wpadły trzy samochody [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Na parkingu przed jednym z jerozolimskich szpitali zapadła się ziemia. Do wielkiej dziury wpadło kilka samochodów. W sieci pojawiły się nagrania z tego dramatycznego incydentu.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek (7 maja) w godzinach popołudniowych. W pewnym momencie zawalił się parking przy Centrum Medycznym Shaare Zedek w Jerozolimie. Wielka dziura pochłonęła kilka zaparkowanych samochodów.

Izrael. Ziemia zapadła się na parkingu przed szpitalem

Kamery monitoringu zarejestrowały zapadającą się ziemię na parkingu. Na filmach, które trafiły do sieci, widać tworzącą się wielką dziurę, która pochłania kilka zaparkowanych obok samochodów.

Natychmiast na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, które sprawdziły cały teren. Ratownicy szukali osób, które mogły być uwięzione pod gruzami. Na szczęście - jak relacjonował Alon Khelfon z jerozolimskiej policji - nikomu nic się nie stało.

Trzeba przyznać, że nagrania z tego incydentu przyprawiają o ciarki na plecach.

Oficjalna przyczyna zapadnięcia się ziemi nie została jeszcze ustalona. Niektórzy twierdzą jednak, że incydent był powiązany z prowadzoną w pobliżu budową tunelu na autostradzie nr 16. Obecnie badany jest związek między tymi zdarzeniami.

Z obawy przed kolejnym zawaleniem, zdecydowano się odgrodzić budynek. Ponadto zablokowano ruch pojazdów na terenie wokół szpitala.

RadioZET.pl/jpost.com/PolsatNews.pl/Onet.pl