Zamknij

W Karkonoszach stanęła samoobsługa budka piwna. "Płatność opiera się na zaufaniu"

21.09.2021 11:22
W Karkonoszach stanęła samoobsługa budka piwna. "Płatność opiera się na zaufaniu"
fot. SHUTTERSTOCK

Jakiś czas temu po czeskiej stronie Karkonoszy stanęła nietypowa atrakcja. Na turystów wracających z gór czeka samoobsługa budka piwna. Co ciekawe, nikt nie pilnuje, czy klienci płacą za napój tyle, ile powinni.

Samoobsługowy automat z piwem znajduje się po czeskiej stronie Karkonoszy na wysokości 1080 m n.p.m., niedaleko schroniska Chata Husa. Budka została postawiona w trakcie pandemii koronawirusa. Głównym tego celem było uniknięcie bezpośredniego kontaktu sprzedawcy z klientem i tym samym zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19.

W Karkonoszach stanęła samoobsługa budka piwna

Turyści mają do wyboru piwo oraz oranżadę. Za mały napój o pojemności 0,3 l według cennika trzeba zapłacić 20 koron (około 3,60 zł), a za duży 0,5 l 30 koron, czyli 5,40 zł. Najbardziej wyjątkowy jest fakt, że w pobliżu nie ma osoby, która by pilnowała, czy klient rzeczywiście uiścił wymaganą kwotę.

Automat jest bardzo prosty w obsłudze. Na górskich wędrowców czekają jednorazowe kubki oraz dwa nalewaki - jeden do piwa, drugi z oranżadą. Po nalaniu wybranego napoju turyści wrzucają pieniądze do specjalnej skarbonki.

Właściciel ufa ci, że zapłacisz tyle, ile powinieneś. Cieszy mnie fakt, że są jeszcze ludzie, którzy wierzą w innych - napisał użytkownik Facebooka, który wrzucił zdjęcia samoobsługowej budki piwnej na swój profil.

Automat z piwem w Karkonoszach spotkał się z żywą reakcją internautów. Użytkownicy sieci uważają, że postawienie takiej budki jest świetnym pomysłem. Część z nich jednak jest zdania, że tego typu atrakcja nie sprawdziłaby się w Polsce.

Czechy są fajne!

 

Już widzę naszych Januszy, jak płacą za piwo... - piszą internauci.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że podobne automaty stoją również przy zaporze Protržená w Górach Izerskich, na jednej z tras w Krasie Morawskim i w Górach Orlickich.

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl