Zamknij

Od kilku dni w tym miejscu ciągle pada śnieg. Zaspy są wyższe od ludzi, a miasto odcięło od świata

03.12.2020 10:46
Śnieg w mieście
fot. Shutterstock

Mieszkańcy jednego z syberyjskich miasteczek mierzą się ostatnio z dużym wyzwaniem, jakim są nieustanne opady śniegu. Nasypało go już tyle, że zaspy są wyższe od ludzi, samochodów trzeba szukać na ulicach, a miasto zostało odcięte od świata!

Pewnie duża część z was marzy o zimie pełnej śniegu i temperaturze nieco poniżej 0 stopni Celsjusza, która sprawiłaby, że warstwa białego puchu na ziemi się utrzyma. Niestety nie można mieć wszystkiego, o czym przekonali się mieszkańcy Norylska na Syberii.

To właśnie w tym regionie od kilku dni ciągle pada śnieg, co stało się dla lokalnych zmorą, a nie przyjemnością. Warstwa puchu jest już tak gruba, że trzeba szukać zasypanych nią samochodów. Zaspy są wyższe od ludzi, a miasto odcięło od świata. Nic dziwnego, że miejsce to nazywane jest najzimniejszym na świecie.

W Norylsku od kilku dni ciągle pada śnieg. Zaspy są wyższe od ludzi

Norylsk to jedno z najbardziej wysuniętych na północ miast na świecie. Leży w Rosji, dokładnie w Kraju Krasnojarskim. Miejscowość zamieszkuje nieco ponad 175 tys. mieszkańców, którzy regularnie zmagają się tutaj z ciężkimi warunkami pogodowymi i unikatowym klimatem.

W Norylsku trwa obecnie noc polarna - panują tu zatem całkowite ciemności, a słońce nie wychodzi nad horyzont przez ok. 2 miesiące. Kiedy już się jednak pojawi, dni potrafią być bardzo krótkie - mogą trwać zaledwie kilkadziesiąt minut. Lokalni są jednak do tego przyzwyczajeni. Tak samo, jak do niskich temperatur - potrafią spadać do ponad -50 stopni Celsjusza. Nie bez powodu miejscowość ta nazywana jest najzimniejszą na świecie.

I choć w ostatnim czasie jest tutaj tylko -7 stopni, tutejsi narzekają na nieustanne opady śniegu. Od kilku dni w tym regionie ciągle sypie, a śnieg tworzy na ziemi pokaźną pokrywę, która zasłania dosłownie wszystko. Zaspy są już wyższe od ludzi, a samochodów trzeba w nich szukać. W dodatku nie wygląda na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja miała się poprawić.

Meteorolodzy ostrzegają, że w weekend temperatura spadnie tu do -23 stopni, więc śnieg się nie roztopi. Prognozowane są także kolejne opady. A warto dodać, że tylko w ciągu 4 dni spadło go tutaj tyle, ile zwykle w ciągu 2 miesięcy!

Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania, które pokazują, co opady śniegu wyrządziły Norylskowi i jego obywatelom. Sami zobaczcie.