Zamknij

W Nowej Zelandii wystawiono wioskę na sprzedaż. Gwarantowane przepiękne widoki

Redakcja
07.11.2018 11:25
Nowa Zelandia - wioska na sprzedaż
fot. One Agency

Urokliwa wioska Lake Waitaki, położona w południowej części Nowej Zelandii, została wystawiona na sprzedaż. Na własność można mieć osiem domów, garaż i restaurację. A to wszystko w otoczeniu przepięknych krajobrazów. 

Wioska Lake Waitaki powstała w latach 30. XX wieku, aby pomieścić pracowników miejscowej zapory. W 1989, po jej automatyzacji, wioskę opuścili wszyscy mieszkańcy. Od tego momentu planowano przekształcić wioskę w ośrodek wypoczynkowy bądź winiarnię, jednak ostatecznie nie udało się tego planu zrealizować. Właśnie dlatego postanowiono wystawić całą miejscowość na sprzedaż. 

Prywatna wioska w Nowej Zelandii za za 1,8 mln USD

Nowy nabywca wioski Lake Waitaki Village stanie się właścicielem 14 hektarów terenu, w których skład wchodzi osiem domów mieszkalnych, garaż i restauracja. Teren obejmuje również jezioro Waitaki. Gwarantowane są też fantastyczne widoki. 

Główny dom w Lake Waitaki Village posiada sypialnię, recepcję, sale bilardową i salon. Reszta domów posiada trzy sypialnie. W wiosce jest także garaż na dziewięć samochodów. Z kolei restauracja posiada w pełni wyposażoną komercyjną kuchnię.

Przedstawiciele agencji nieruchomości tłumaczą, że oferta cieszy się duża popularnością – szczególnie ze strony multimilionerów. Zdarzają się nawet takie osoby, które widzą w wiosce potencjalne miejsce do schronienia się po ewentualnej… apokalipsie.

Przeczytaj także:

Tropikalna wyspa na sprzedaż. W cenie rezydencja z basenem

 Najdroższy dom na świecie wystawiono na sprzedaż. Cena może zaskoczyć 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC