Zamknij

W Polsce pojawił się nowy przewoźnik. Blue Air poleci do Turynu

Redakcja
18.12.2018 10:31
Samolot
fot. Shutterstock

Rumuńska linia lotnicza Blue Air to nowy przewoźnik, który rozpoczął swoją działalność w Polsce. Od 16 grudnia oferuje bezpośrednie połączenie z Krakowa do Turynu - donosi onet.pl. 

Blue Air będzie latał do Turynu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. Rejsy będą odbywać się na pokładzie samolotu Boeing 737-500 ze 120 miejscami.

Nowa trasa z Krakowa do Turynu

Pierwszy samolot linii Blue Air z Turynu wylądował w Krakowie w niedzielę o godzinie 13.55. Pasażerowie rejsu otrzymali w prezencie małopolskie korale oraz mapki Krakowa.

- Cieszy nas, że linia lotnicza Blue Air rozpoczyna swoją działalność w Polsce właśnie na krakowskim lotnisku, zwłaszcza że Kraków-Turyn to połączenie długo oczekiwane przez Krakowian i Małopolan. Turyn, stolica Piemontu urzeka bliskością gór i wspaniałych zabytków – mówił prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek.

Blue Air
fot. Shutterstock

Turyn jest dziewiątą nowością w zimowej siatce połączeń z krakowskiego lotniska. Ogłoszone wcześniej nowe połączenia to: Tel Awiw (LOT), Eindhoven (Transavia), Wiedeń (Laudamotion), Leeds Bradford (Jet2.com), Kijów, Lwów, Amman (Ryanair), Londyn Luton (easyJet).

W obowiązującym obecnie zimowym rozkładzie lotów, lotnisko ma 100 połączeń do 27 krajów na czterech kontynentach. Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 5,8 mln pasażerów, a w tym roku będzie to ponad 6 mln osób.

Przeczytaj także:

Kilkanaście nowych tras z Polski! Wystartował zimowy rozkład lotów

• Wizzair wystartował z 3 nowymi trasami. Bilety już od 39 zł 

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC