Zamknij

W Polsce powstaje gigantyczny aquapark. Projekt "Suntago Wodny Świat" robi wrażenie

Redakcja
24.10.2018 11:22
Suntago Wodny Świat
fot. YouTube/screen

Suntago Wodny Świat, będący częścią Park of Poland, stanie się największym aquaparkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Otwarcie tej gigantycznej atrakcji wyznaczono na 2019 rok. Twórcy ujawnili juz kilka miesięcy temu, jak będzie wyglądał kompleks. Już niedługo mają odbyć się ostatnie prace wykończeniowe. 

Suntago Wodny Świat powstaje w oddalonej 40 km od Warszawy miejskości Wręcza (pod Mszczonowem).  Będzie to nie tylko największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, ale również największy zadaszony park na Starym Kontynencie. Zgodnie z projektem, park ma przyjmować dziennie nawet do 15 tysięcy osób. Koszt całej inwestycji ma wynieść około 150 mln euro.

Baseny, saunaria i wodna dżungla

Twórcy projektu ujawnili, że park wodny ma być podzielony na trzy główne strefy. Jedną z nich będą saunaria obejmujące nie tylko sauny, ale również prywatne gabinety masażu, solaria czy mineralne baseny zdrowotne. W planach jest również strefa relaksu, czyli dwa baseny - w tym jeden o powierzchni 20 tys. m2 otoczony 700 prawdziwymi palmami. 

Największą atrakcją będzie z pewnością "wodna dżungla" Jamango, która ma obejmować ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, a wśród nich najdłuższą w Europie o długości 320 metrów. W sumie znajdziemy tu 30 różnych zjeżdżalni. Na terenie kompleksu mają również znaleźć się restauracje oraz bary. 

Większość basenów w Suntago Wodnym Świecie będzie wypełniona wodą termalną. Będzie ona także wykorzystywana do ogrzewania budynku. Powstał już odwiert, z którego czerpana będzie woda. Jego głębokość wynosi 1720 metrów. 

Zobacz także

Projekt "Park of Poland"

Park wodny ma być częścią kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Inwestor projektu, Global City Holdings, informuje, że cała inwestycja zajmie powierzchnię ok. 400 hektarów (dla porównania – park wodny to tylko 20 hektarów). W planach są m.in. parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, a nawet apartamentowce i biurowce.

- Park of Poland będzie przyciągał gości z całej Polski oraz turystów z całej Europy, bo w ciągu godziny jazdy samochodem do obiektu będzie mogło dotrzeć 8 milionów osób. Jest to ogromna inwestycja, która tylko w pierwszym etapie stworzy około 600 nowych miejsc pracy – powiedział Mooky Greidinger, jeden z inwestorów Global City Holdings (cytowany w Meritum.pl).

Kilka dni temu przedstawiciel inwestora podzielił się kolejnymi informacjami związanymi z budową parku. Okazuje się, że udało się wylać 70 proc. fundamentów. Zarządzający budową zapowiadają, że jeszcze w 2018 roku mają się zacząć prace wykończeniowe.

Zobacz także

Źródło: propertydesign.pl, wmeritum.pl

___

RadioZET.pl/NC