Zamknij

W Polsce powstanie rekordowy drewniany rollercoaster. Będzie gotowy do 2020 roku

Redakcja
08.11.2018 13:23
Drewniany rollercoaster
fot. Materiały prasowe

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zapowiedział budowę kolejnej, rekordowej inwestycji. Do 2020 roku ma powstać największa na świecie, drewniana kolejka. 

Energylandia to obecnie największy park rozrywki w Polsce. Jak podano w podsumowaniu sezonu, park w Zatorze odwiedziło w 2018 roku aż 1,5 mln osób. Niemałe znaczenia miał z pewnością fakt otwarcia największego w Europie Mega Coastera Hyperion, a także powiększenie wodnej strefy Water Park o część z 10 zjeżdżalniami. Ale to nie koniec inwestycji, które planowane są na terenie tego niezwykłego parku.

W przyszłości ma zostać zagospodarowany teren o powierzchni 150 hektarów. Powstanie m.in. hotel z licznymi atrakcjami (np. z możliwością pływania gondolą) czy kryty aquapark. Jednak największe wrażenie robi plan budowy w Energylandii największego drewnianego rollercoastera na świecie. Zgodnie z wstępnymi zapowiedziami premiera atrakcji została zaplanowana na 2020 rok.

Woooden Roller Coaster: nowa atrakcja Energylandii?

Największa na świecie drewniana kolejka - Wooden Roller Coaster - będzie wznosić się na wysokość ponad 60 metrów i osiągać prędkość nawet 115 km/h! Po trasie sięgającej 1300 metrów poruszać się będą dwa pociągi. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w 6 rzędach. Tematycznie nowa część Energylandii zostanie powiązana z legendami o smokach i rycerzach.

Producentem tej atrakcji będzie amerykańskie przedsiębiorstwo Rocky Mountain Construction, specjalizujące się w projektowaniu i budowaniu drewnianych rollercoasterów, dostarczając tego typu instalacje do największych parków rozrywki na całym świecie. Konstrukcje drewnianych kolejek wyróżnia nie tylko masywna budowa, ale także air-time tzw. ujemne przeciążenia, które powstają na szczytach wzniesień i powodują wrażenie lekkiego unoszenia się w powietrzu. 

Drewniane rollercoastery to atrakcja wielu parków rozrywki na całym świecie. Wooden Coaster, który powstanie w najbliższym czasie w parku Energylandia w Zatorze, będzie największą tego typu konstrukcją na świecie. Obecnie najwyższymi drewnianymi rollercoasterami są T Express Everland w Korei Południowej oraz Wildfire w Szwecji.   

Przeczytaj także:

Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce w 2018 roku. Będzie w czym wybierać! 

Źródło: Materiały prasowe

___

RadioZET.pl/NC