Zamknij

Wejście na plażę z limitem czasowym i bez ręcznika. Portugalia wprowadza nowe zasady

Redakcja
05.05.2020 09:35
Portugalia - plaża
fot. Shutterstock

W popularnych turystycznie miejscach w Europie powoli znoszone są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Władze Ericeiry, jednego z najchętniej odwiedzanych kurortów Portugalii, otworzyły w poniedziałek plaże. Wstęp na nie możliwy jest jednak z limitami czasowymi oraz bez ręcznika plażowego. Konieczne jest też zachowanie odpowiedniego dystansu między plażowiczami. 

Jak poinformował Helder Sousa z władz miejskich kurortu Ericeira, nowe zasady i ograniczania w wejściu na plaże wynikają ze wciąż dużego ryzyka zachorowań na COVID-19.

Portugalia: nowe zasady na plaży

- W związku z tym, że notujemy bardzo duże zainteresowanie odpoczynkiem na tutejszych plażach, postanowiliśmy uregulować korzystanie z tych przestrzeni, aby uniknąć tłoku i zamieszania - wyjaśnił w rozmowie z agencją Lusa portugalski samorządowiec.

Od poniedziałku wstęp na plaże portugalskiego kurortu położonego ponad 30 km na północ od Lizbony mają tylko ci, którzy aktywnie spędzają czas na plaży. Każda z osób uprawiających sport może tylko raz w ciągu dnia skorzystać z plażowania.

Osoby wędkujące na plaży mogą przebywać na niej do 120 minut, surferzy do 90 minut, zaś spacerowicze do maksymalnie godziny.

Co więcej, na wszystkich plażach tej portugalskiej gminy istnieje zakaz rozkładania na piasku ręczników. Konieczny jest też co najmniej dwumetrowy dystans pomiędzy plażowiczami.

W rejonie Ericeiry zanotowano do tej pory łącznie 99 przypadków zakażenia koronawirusem i 9 ofiar śmiertelnych. 

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/PAP/NC