Zamknij

W Tatrach spadł pierwszy śnieg. Turyści pokazali nagranie ze szlaku

19.08.2021 08:52
Pierwszy śnieg w Tatrach
fot. Shutterstock

W środę rano przebywającym w Tatrach wędrowcom udało się nagrać pierwszy śnieg. Swoimi materiałami podzielili się na facebookowej grupie "Aktualne warunki w górach". Okazuje się, że tego dnia temperatura znacznie spadła, a w powietrzu dało się już wyczuć powiew zimy.

Lato już niebawem na dobre nas opuści, a jego miejsce zajmą zbliżająca się wielkimi krokami jesień, a następnie zima. W niektórych regionach kraju w ostatnich dniach króluje już jesienna aura - np. nad Bałtykiem temperatura spadła, wieje silny wiatr, a do tego niebo opanowały gęste, szare chmury.

Podobnie rzecz ma się w Tatrach. Jak podaje portal turysci.pl, w środę (18.08) można było poczuć już pierwszy powiew zimy. Turyści będący obecnie w polskich górach mieli okazję zobaczyć nawet pierwszy śnieg. Nagrali wideo, które następnie zamieścili w sieci.

W Tatrach spadł pierwszy śnieg. Turyści pokazali nagranie ze szlaku

W ostatnich dniach w Tatrach spadł pierwszy śnieg. Uwiecznili go na wideo turyści, którzy wspinali się na Granaty - trzywierzchołkowy masyw górski w długiej wschodniej grani Świnicy w polskich Tatrach Wysokich. Materiał zamieścili w mediach społecznościowych, a stąd już błyskawicznie rozszedł się on po sieci. Udostępniła go m.in. facebookowa grupa "Aktualne warunki w górach".

Jak podaje portal turysci.pl, w środę w górach panowały już wczesnozimowe warunki. Temperatura znacznie spadła - na Rysach osiągała -2 stopnie Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu -7 stopni - a do tego pojawił się śnieg.

Wideo zamieszczone przez turystów podbijających Granaty wywołało duże zainteresowanie wśród sympatyków polskich gór. Doczekało się wielu udostępnień i dziesiątek komentarzy.

W sierpniu śnieg?

 

To się porobiło.

 

Czy mam spakować raki? - piszą internauci pod nagraniem.

O zmieniających się warunkach na bieżąco informują także przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zwracają oni uwagę na to, że w wielu miejscach robi się już mglisto oraz ślisko, a to w połączeniu z dużym ruchem turystycznym może stwarzać niebezpieczne sytuacje.

Źródło: turysci.pl, Facebook