Zamknij

W których krajach można najtaniej spędzić wakacje? Wyniki są zaskakujące

Redakcja
26.01.2018 11:58
W których krajach można najtaniej spędzić wakacje? Wyniki są zaskakujące
fot. Fotolia

Jak pokazują wyniki analizy brytyjskiej firmy Post Office Travel Money, w tegoroczne wakacje najlepiej pojechać do Bułgarii i Japonii. W tych krajach turyści najmniej wydadzą na wypoczynek.

Jak podała Rzeczpospolita, Post Office Travel Money - brytyjska firma świadcząca usługi finansowe - opublikowała wyniki corocznej analizy kosztów pobytu w wybranych miejscach wakacyjnych na świecie. Na potrzeby tego badania sprawdzano ceny ośmiu typów ofert wypoczynkowych w czasie zagranicznych pobytów w 42 najpopularniejszych wśród Brytyjczyków krajach i miastach.

W Bułgarii i Tokio będzie najtaniej

Zgodnie z wynikami badań, w tym roku najtaniej wakacje można spędzić w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. O ile ta informacja nie wydaje się zaskakująca, o tyle ciekawy wynik zanotowano w grupie dalekich krajów. Tutaj na pierwszym miejscu najtańszych kierunków pojawia się Japonia.

Znaczny spadek cen (o niemal 20 proc.) zanotowano również na Karaibach. Oprócz tego niższe koszty wakacji zarejestrowano też w Dubaju (spadek o 36 proc.) oraz w Nowej Zelandii (27 proc.). Stosunkowo niedrogo jest także w Kapsztadzie (spadek o 16 proc.).

Tokio

Panorama Tokio

‧ fot. Flickr

Zobacz także

Gdzie w te wakacje będzie drożej?

Wzrost cen zanotowano w regionie Algarve i na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol (o niemal 42 proc.). Okazuje się, że najdroższymi europejskimi kierunkami są Francja i Włochy. W Nicei koszty wypoczynku wzrosły o prawie 17 procent i są ponad dwukrotnie wyższe niż w Słonecznym Brzegu i Algarve.
Na Dalekim Wschodzie drożej będzie w Tajlandii, głównie na wyspie Phuket (wzrost o 21 procent), ale w zamian za to taniej w Wietnamie (spadek o 21 procent).

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC