Zamknij

W morzu lotosów. Zobacz jezioro Nong Han w Tajlandii

Redakcja
26.01.2018 13:06
W morzu lotosów. Zobacz jezioro Nong Han w Tajlandii
fot. Fotolia

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych scenerii w Tajlandii i na świecie. Spiesz się, kwitnące kwiaty lotosu można podziwiać wyłącznie od grudnia do lutego.

W wielu regionach Azji Zachodniej lotos jest symbolem czystości, doskonałości, absolutu. I wcale nie dziwi ten fakt, szczególnie kiedy patrzymy na nieskazitelne piękno ciągnących się aż po horyzont różowych kwiatów.

Wystarczy wsiąść na pokład jednej z tradycyjnych łodzi i popłynąć w kierunku bogactwa lotosów unoszących się na wodzie. Jezioro Nong Han, nazywane często „Jeziorem czerwonych lotosów”, znajduje się w północno-wschodniej Tajlandii.

Kwitnące kwiaty zobaczymy wyłącznie w okresie od grudnia do lutego. W rejs najlepiej wybrać się z samego rana - lotosy rozchylają swoje kielichy od 6 rano do mniej więcej południa. Podczas 45-minutowej wyprawy łódką czasami można wpaść na lokalnych rybaków.

Największe wrażenie robią oczywiście same kwiaty lotosu, tworzące magiczną, romantyczną atmosferę. Właśnie dlatego miejsce to największą popularnością cieszy się w Dniu Świętego Walentego i jest tłem dla wielu sesji ślubnych.

___

RadioZET.pl/NC