Zamknij

W samolocie wybuchł e-papieros. Jest nagranie z pokładu [WIDEO]

Redakcja
18.02.2019 12:27
E-papieros wybuchł na pokładzie
fot. Twitter/Rexamoto

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Nowego Jorku do Houston. Pasażerowie zauważyli, że w półce na bagaże na siedzeniami płonie e-papieros. Załodze udało się szybko opanować sytuację. 

Elektroniczny papieros zapalił się w bagażu znajdującym się w półce nad siedzeniami. Pasażerowie przebywający na pokładzie samolotu SkyWest 3879 linii Delta Connection nagrali to zdarzenie i opublikowali w mediach społecznościowych. 

E-papieros wybuchł na pokładzie [WIDEO]

Jak napisał jeden z pasażerów: "Na pokładzie pojawił się dym z płonącego e-papierosa. Siedziałem kilka rzędów dalej, ale inna osoba siedząca bliżej nagrała wideo z płomieniami".

Załodze samolotu udało się szybko opanować sytuację. Stewardesa ugasiła płomień gaśnicą. Chociaż nikomu z osób przebywających na pokładzie nic się nie stało, pasażerowie - zgodnie z procedurami bezpieczeństwa - zostali ewakuowani. Podróżni kontynuowali lot do Houston maszyną zastępczą.

Rzecznik linii tłumaczył w wywiadzie dla "Sun Online Travel", że powodem wybuchu e-papierosa było nagłe przegrzanie się baterii. Linia lotnicza przypomina, że zgodnie z przepisami Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) elektronicznych papierosów nie wolno umieszczać w bagażu transportowanym w luku ładunkowym. Są one dozwolone w bagażu podręcznym, ale nie wolno z nich korzystać podczas lotu. 

Przeczytaj także: 

• Dlaczego e-papierosy wybuchają?

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC