Zamknij

W samolocie wybuchł power bank. Panika na pokładzie samolotu

Redakcja
09.01.2019 09:04
Wybuch power banka na pokładzie
fot. YouTube/screen

Do niebezpiecznego incydentu doszło na pokładzie samolotu linii Royal Brunei Airlines. W połowie lotu z Hongkongu do Brunei jednemu z pasażerów wybuchł power bank. 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 3 stycznia, na pokładzie Airbusa A320 linii Royal Brunei Airlines. O incydencie związanym z wybuchem power banka na pokładzie zrobiło się głośno po tym, jak jeden z pasażerów wrzucił krótkie nagranie do mediów społecznościowych. 

Dym na pokładzie samolotu

Na opublikowanym filmiku widać wypełniony dymem pokład samolotu i pasażerów zakrywających twarze chusteczkami. Załodze samolotu udało się bardzo szybko opanować sytuację i ugasić niewielki ognień.

- Wszyscy pasażerowie i załoga samolotu Royal Brunei Airlines, na pokładzie którego wybuchł power bank, są bezpieczni. Nikt nie został ranny - potwierdzili w oświadczeniu przedstawiciele przewoźnika.

Samolot lecący z Hongkongu do Brunei wylądował zgodnie z planem. Linie lotnicze przypomniały w oświadczeniu, aby przestrzegać zasad związanych z przewozem w bagażu różnego rodzaju urządzeń, zgodnie z przepisami Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). 

Przeczytaj także:

• Panika na pokładzie. Samolot tuż po starcie stracił osłonę silnika [WIDEO]

• Chwile grozy na lotnisku w Sztokholmie. Samolot uderzył skrzydłem w budynek 

Źródło: dailymail.co.uk

___

RadioZET.pl/NC