Zamknij

W tym miejscu kochamy robić zdjęcia. To najmodniejsza plaża na Instagramie

Redakcja
28.03.2018 16:02
Positano
fot. Shutterstock

Kochamy robić zdjęcia podczas wakacji. Są miejsca, którymi szczególnie lubimy dzielić się w mediach społecznościowych. Tak jest z włoskim Positano. Jak pokazują wyniki zestawienia portalu Globehunters, to niekwestionowany zwycięzca w rankingu najmodniejszej plaży na Instagramie. I nie ma się czemu dziwić, bo to zakątek naprawdę bajkowy. 

Zestawienie portalu Globehunters powstało na podstawie analizy hashtagów na Instagramie. Najchętniej fotografowana i najmodniejsza w mediach społecznościowych plaża znajduje w Positano, we włoskiej Kampanii, ok. 60 km na południowy-wschód od Neapolu. 

Plaża w Positano najpopularniejsza na Instagramie

Positano to jest tak naprawdę perełką Wybrzeża Amalfi, które od 1997 figuruje na liście UNESCO. To jedno z najpopularniejszych miejsc we Włoszech - każdego roku odwiedza je prawie milion turystów.

Zobacz także

W czym tkwi wyjątkowość Positano i dlaczego tak bardzo kochamy robić tutaj zdjęcia? Wszystko za sprawą zapierających dech w piersiach widoków. To tutaj zielone góry łączą się z lazurowym morzem i kolorowymi, malowniczymi domkami piętrzącymi się na wzgórzu.

Miasto zachwyca swoją śródziemnomorską zabudową, romantyczną plażą i kawiarniami na świeżym powietrzu. Positano powszechnie uważane jest za najpiękniejsze miasto Kampanii i jedno z najpiękniejszych we Włoszech.

Zobacz także

TOP 10 najpopularniejszych plaż na Instagramie

W zestawieniu dziesięciu najmodniejszych plaż na Instagramie przoduje Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania. Bez wątpienia każda z nich świetnie wypada na zdjęciach.

1. Positano, Włochy
2. Brighton, Wielka Brytania
3. Nissi, Cypr
4. Durdle Door, Wielka Brytania
5. Playa d'en Bossa, Ibiza
6. Bournemouth, Wielka Brytania
7. La Pelosa, Sardynia
8. Praia da Rocha, Portugalia
9. Barceloneta, Hiszpania
10. Cala Salada, Ibiza

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC