Zamknij

Planujesz wakacje w Hiszpanii? Każdy turysta musi mieć specjalny kod QR

03.07.2020 11:31
Plaża La Barceloneta
fot. Shutterstock

Turyści przed rozpoczęciem urlopu w Hiszpanii będą musieli zdobyć kod QR - przypomina tamtejszy rząd. Aby otrzymać taki kod, należy 48 godzin przed podróżą wypełnić internetowy formularz zdrowia. 

Rząd Hiszpanii podał warunki, jakie trzeba spełnić, aby wjechać do tego kraju. Jednym z nich jest uzyskanie kodu QR. Już wcześniej taki warunek wprowadziły władze Grecji. Na czym dokładnie to polega?

Hiszpania. Wakacje możliwe tylko z kodem QR

Wszystkie osoby planujące wakacje w Hiszpanii muszą wypełnić na stronie Spain Travel Health specjalny formularz zdrowia. Trzeba w nim podać m.in. informacje o ostatnio przebytych chorobach, ostatnich podróżach (wraz z datami) oraz numer telefonu i adres, pod którym zamierzamy przebywać w Hiszpanii. Wypełniający ankietę jest uprzedzony, że bierze odpowiedzialność za prawdziwość danych. 

Na koniec należy wygenerować kod QR. Można go wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej na telefonie. Kod trzeba będzie pokazać służbom granicznym po przybyciu do Hiszpanii. 

Zobacz także

Wjazd do Hiszpanii na określonych zasadach

Wcześniej władze Hiszpanii opublikowały przepisy dotyczące zasad przyjmowania turystów przylatujących lub przypływających (statki wycieczkowe na razie mają zakaz wpływania do portów hiszpańskich na kontynencie i na wyspach) do Hiszpanii. Oprócz sprawdzenia dokumentów, podróżujących sprawdzana jest temperatura, a następnie lekarz “wizualnie” ocenia ich stan zdrowia.

Hiszpania otworzyła swoje granice 21 czerwca dla obywateli państw UE. Wyjątek stanowiła Portugalia - obywatele tego kraju mogą swobodnie wjeżdżać do Hiszpanii od 1 lipca. 

Źródło: Rzezpospolita