Zamknij

Biura podróży ruszają z wycieczkami. Dokąd będziemy mogli polecieć?

22.06.2020 10:03
Wakacje z biurem podróży
fot. Shutterstock

Biura podróży już niedługo wznowią swoją działalność. TUI, Itaka i Rainbow od lipca zaoferują pierwsze wycieczki do wybranych krajów. Oferta touroperatorów będzie jednak znacznie skromniejsza - podaje "Puls Biznesu". 

Polacy mogą już latać za granicę od 17 czerwca. Na ofertę biur podróży trzeba jednak jeszcze trochę poczekać - do początku lipca. 

Biura podróży ruszają od lipca

Jako pierwsze z biur podróży ruszy TUI, które w ubiegłym roku miało ponad 980 tys. klientów.

– 1 lipca startujemy z Majorką i Kretą. Dzień później zaczniemy loty do Bułgarii i Chorwacji. Wybraliśmy te kraje, bo cieszą się największym zainteresowaniem. Od połowy lipca dodamy Portugalię i Albanię. Mam nadzieję, że szybko ruszy Turcja, ale na razie czekamy na przepisy – mówi Marcin Dymnicki, szef TUI Poland.

Biuro podróży Rainbow ruszy za granicę od 3 lipca. 

– Pierwsze będą loty na Zakintos, gdzie mamy własne hotele. Pełną parą będziemy działać od 10 lipca, gdy zaoferujemy niemal całą Grecję, z niewielkimi wyjątkami, a także Chorwację, Hiszpanię z Wyspami Kanaryjskimi, włoskie Sardynię i Sycylię, a także Cypr i Bułgarię. Latamy wszędzie, gdzie się da, czekając na rządowe regulacje – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes giełdowego Rainbowa. Jak podaje „Puls Biznesu”, w tym tygodniu biuro poinformuje, które kierunki otworzy od pierwszego lipca.

3 lipca z wycieczkami zagranicznymi wraca Itaka, która w 2019 r. miała 890 tys. klientów.

– Na start planujemy Bułgarię i Grecję. Oba kraje miały niską liczbę zakażeń i są w fazie wygaszania epidemii. Decydującym czynnikiem jest bezpieczeństwo turystów. Pozostałe to popularność wśród polskich turystów, bardzo dobre ceny i oferta: od hoteli ekonomicznych po luksusowe – mówił Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.

Źródło: PAP