Zamknij

Dokąd Polacy najchętniej wyjeżdżali na urlop? Grecja hitem tegorocznych wakacji

14.09.2020 14:07
Dokąd Polacy najchętniej wyjeżdżali na urlop? Grecja hitem tegorocznych wakacji
fot. Fotolia

Grecja była najchętniej wybieranym kierunkiem urlopowym Polaków w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Mniejszą popularnością cieszyły się Turcja i Bułgaria - tak wynika z podsumowania portalu turystycznego Wakacje.pl.

Wakacje 2020 z powodu pandemii koronawirusa zdecydowanie różniły się od poprzednich. Wprowadzone zakazy lotów i liczne obostrzenia znacząco wpłynęły decyzję dotyczącą wyboru kierunków urlopowych. Dokąd Polacy najchętniej wyjeżdżali na urlop? Wakacyjne podsumowanie przygotował portal Wakacje.pl, który porównuje oferty wycieczek ponad 100 biur podróży.

Wakacje 2020. Najpopularniejsze kierunki urlopowe

Największym zainteresowaniem wśród polskich turystów w tym roku cieszyła się Grecja. Na wybór tego kraju w sierpniu zdecydowało się 40 procent klientów portalu. Popularność tego miejsca nie dziwi, bo od lat jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków urlopowych. 

"Jest to głównie ze względu na gwarancję pięknej pogody, mnogość wysp i kurortów, gościnność mieszkańców, a w tym roku również - z uwagi na dostępność i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa" - tłumaczy portal. 

W Grecji liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 jest znacznie niższa niż w innych krajach Europy. Łączna liczba zakażeń w tym kraju to 13 240. Od początku pandemii zmarło tam 305 osób. 

Na drugim miejscu najpopularniejszych kierunków w uplasowała się Turcja. Na wakacje w tym kraju w sierpniu zdecydowało się 18 proc. klientów biur podróży. Na trzeciej pozycji pojawiła się Bułgaria

W lipcu bieżącego roku pierwsza w zestawieniu najchętniej wybieranych kierunków była również Grecja, na drugim miejscu - Bułgaria, a na trzecim - Hiszpania. W pierwszej dziesiątce znalazły się też Tunezja (6. miejsce i 4 proc. klientów) oraz Egipt (8. miejsce i 2 proc. udziału w sprzedaży).

Jak podano w komunikacie Wakacji.pl, na zagraniczne wakacje Polacy najchętniej wybierali się samolotem - zarówno w lipcu, jak i sierpniu. Na taką formę transportu zdecydowało się 94 proc. Polaków. 

Źródło: Wakacje.pl