Zamknij

Gdzie spędzimy wakacje 2020? "Ponad 90 proc. Polaków planuje urlop w kraju"

Redakcja
15.05.2020 11:24
Bieszczady
fot. Pixabay

Z powodu pandemii koronawirusa wielu Polaków nie wie jeszcze, kiedy dokładnie wyjedzie na urlop. Większość, bo ponad 90 proc., deklaruje jednak, że spędzi wakacje w Polsce - podaje "Puls Biznesu". 

Gazeta przedstawiła te wnioski, opierając się na badaniach Profitroom, przeprowadzonych wśród 10 tys. gości hotelowych.

Wakacje 2020 Polacy spędzą w Polsce

Okazuje się, że niecałe 80 proc. Polaków planuje wyjazd wypoczynkowy pomimo zagrożenia koronawirusem. Aż 92,9 proc. respondentów deklaruje, że urlop spędzi w Polsce, choć 30 proc. rozważa również wyjazd za granicę. 

Branża turystyczna w Polsce szykuje się do wyjątkowego sezonu. Jak wynika z badania, ponad połowa naszych rodaków postawi na hotele, które ruszyły od 4 maja, choć w ograniczonej formule - bez basenów, spa i restauracji. 

Hotele nad Bałtykiem już mają zarezerwowanych 70-80 proc. pokoi na czas wakacji. Popyt może wkrótce okazać się jeszcze większy - podaje "Puls Biznesu".

Z badania „Nowe oczekiwania gości hotelowych w czasach COVID-19, kwiecień 2020” zrealizowanego na zlecenie Blue Marine Mielno wynika, że w tym roku bardzo urosło zainteresowanie małymi pensjonatami, agroturystyką i domami na wyłączność. 

— Domy są już na czas wakacji w większości zarezerwowane. Około 40-50 proc. gospodarstw agroturystycznych i ekoturystycznych ma jeszcze wolne miejsca. W tym roku rezerwacje idą bardzo szybko, bo zwykle taki poziom notowaliśmy pod koniec czerwca - powiedziała Aleksandra Klonowska-Szałek, współwłaścicielka portalu Slowhop.com.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: Puls Biznesu

___

RadioZET.pl/NC