Zamknij

Hiszpania luzuje restrykcje wjazdowe. Część turystów zwolniona z testu na COVID-19

07.06.2021 12:12
Wakacje 2021. Hiszpania luzuje restrykcje wjazdowe. Część turystów zwolniona z testu na COVID-19
fot. SHUTTERSTOCK

W poniedziałek 7 czerwca zmieniły się zasady wjazdu do Hiszpanii. Ułatwienia objęły jednak nie tylko osoby zaszczepione oraz ozdrowieńców, ale także turystów, którzy nie przeszli COVID-19 i nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki na koronawirusa.

Hiszpania to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani relaksu, którzy jedyne o czym marzą to błogi wypoczynek na plaży, jak i turyści preferujący aktywny tryb spędzania czasu. Nic więc dziwnego, że na złagodzenie przepisów wjazdowych do Hiszpanii z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców naszego kraju.

Wakacje 2021. Hiszpania luzuje restrykcje wjazdowe

Hiszpania luzuje zasady wjazdu - na taką wiadomość czekali wszyscy turyści, którzy w nadchodzące wakacje wybierają się do tego europejskiego kraju. Od 7 czerwca z przedstawienia negatywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa zwolnione są osoby zaszczepione (musi minąć 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki) oraz ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID-19 nie później niż 180 dni przed przekroczeniem granicy.

Władze kraju akceptują szczepienia preparatem zatwierdzonym przez Europejską Agencję Leków lub wskazanych jako szczepionki do użycia kryzysowego przez Światową Organizację Zdrowia.

Co więcej, ułatwienia objęły także tych turystów, którzy nie chorowali i nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki.Tacy podróżni nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa, ale wystarczy, że będzie to test antygenowy, który jest znacznie tańszy.

Zmienił się jednak czas na jego wykonanie. Do tej pory test trzeba było zrobić na minimum 72 godziny przed podróżą. Teraz należy go wykonać na 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

RadioZET.pl/Gov.pl