Zamknij

Rekordowe zainteresowanie noclegami w Polsce. W tych miejscach w wakacje mogą być tłumy

15.06.2021 15:23
Plaża - Bałtyk
fot. Shutterstock

Wakacje 2021 coraz bliżej, dlatego Polacy już myślą o wyjazdach. Niektórzy planują podróż zagraniczną, a inni na letni wypoczynek preferują urlop na terenie naszego kraju. W ostatnim czasie obserwuje się rekordowe zainteresowanie noclegami w Polsce. 

Duże zainteresowanie wyjazdami w maju oraz rekordowy popyt na noclegi podczas długiego weekendu czerwcowego stanowiły tylko wstęp do tego, co dzieje się obecnie. Polacy zaczęli masowo szukać miejsc noclegowych w Polsce. Portal Nocowanie.pl odnotował kolejny rekord pod względem liczby zapytań o wolne noclegi – w miniony weekend było ich ponad 100 tys.

Rosnące zainteresowanie wakacjami w naszym kraju to dla branży turystycznej nadzieja na wyjście z ogromnego kryzysu wywołanego pandemią. koronawirusa. 

Wakacje 2021. Polacy masowo rezerwują noclegi w Polsce

– Obserwujemy kolosalne zainteresowanie turystów. Notujemy historyczne rekordy pod względem wysyłanej przez nich dziennej liczby zapytań o wolne noclegi – mówi Tomasz Machała, prezes portalu Nocowanie.pl. – W tej chwili jest ona wyższa niż rok temu w szczycie sezonu. Jest to wyraźny sygnał, że Polska stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku – dodaje.

Nie bez znaczenia jest zapowiadane zwiększenie limitu gości w hotelach oraz pensjonatach. Od 26 czerwca właściciele tego typu obiektów będą mogli udostępniać 75 proc. miejsc noclegowych.

Wakacje w Polsce. Gdzie można spodziewać się tłumów?

W czasie minionego weekendu najwięcej zapytań o noclegi na wakacje trafiło do Władysławowa – 4,6 proc.  wszystkich wysłanych w tym czasie. Kolejne na liście było Zakopane (3,9 proc.), Łeba (3,5 proc.), Sarbinowo (2,9 proc.) oraz Mielno (2,4 proc.). Warto zauważyć, że w topowej piątce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków poza Zakopanem mamy same nadmorskie destynacje.

Duża liczba zapytań o miejsca noclegowe odnosiła się do pobytów w ostatnim tygodniu lipca oraz pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy wypada półmetek wakacji. Turyści pytali też o cały lipiec. Koniec sierpnia oraz początek września mogą okazać się idealnym wyborem dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów.